Kişisel Web Blog

Yeni 'Film Yapımcı Modu', filmlerin TV'nizde tekrar iyi görünmesini sağlar

31.08.2019
12

UHD Alliance, Yeni "Film Yapımcı Modu" İçin Film Yapımcıları, CE Şirketlerini ve Hollywood Stüdyolarını Bir Araya Getirdi

UHD İttifakı (UHDA), tüketici elektroniği liderleri ile birlikte, Hollywood stüdyoları ve film yapımcıları topluluğunun üyeleri, "Filmmaker Mode ™" adlı filmleri ve epizodik TV'yi izlemek için yeni bir izleme modunda işbirliği yaptıklarını duyurdu.

UHD İttifak Başkanı, "Paul Thomas Anderson, Ryan Coogler, Patty Jenkins, Martin Scorsese ve Christopher Nolan, sinema deneyimini oturma odasına genişletme konusunda UHDA'ya ulaştığında, sohbete katılmak için çok istekliydik ve ideal bir konumda olduk" dedi. Warner Bros'dan Michael Zink. "Destekleyen CE üyelerinden Ultra HD TV'ler, çeşitli görüntüleme seçenekleri sunma yeteneğine sahiptir ve çok çeşitli önde gelen film yapımcılarının girişine dayanan sinema içeriği için Film Yapımcısı Modu'nun tüketicilerin film yapımcısının vizyonunu daha iyi deneyimlemesinin bir yolu. ”

Mevcut TV'ler, tüketicilere spordan video oyunlarına kadar çeşitli içerik türlerini görüntüleme konusunda geniş seçenek sunar. Film Yapıcı Modu, izleyenlerin tüm post-işlemlerini devre dışı bırakarak (örn. Hareket yumuşatma vb.) Devre dışı bırakarak film izlerken UHD TV'lerinde daha sinematik bir deneyime sahip olmalarını sağlayacak, böylece film veya televizyon şovu film yapımcısı tarafından tasarlandığı gibi gösterilecektir. En boy oranlarını, renkleri ve kare oranlarını düzeltin.

Star Wars: The Last Jedi ve yakında piyasaya çıkacak olan kısa bir süre önce çıkacak olan Film: “Film Yapıcı Modu'nu ayıran şey, filmin yapıldığı zaman nasıl göründüğü ile ilgili net ve temiz bir ifade olacak” dedi. , Bıçak dışarı.

LG Electronics, Panasonic ve VIZIO, Filmmaker Mode'a destek verdiklerini ve yaratıcı niyetleri eve verme konusundaki ilgilerini açıkladı. Her bir firma tarafından özel ürün ve uygulama planları uygun zamanda ilan edilecektir.

"Modern televizyonların olağanüstü teknik yetenekleri var ve ev izleyicisinin çalışmalarımızı orijinal yaratıcı niyetlerimize mümkün olduğunca yakın bir şekilde sunduğunu görmek için bu yeni teknolojilerden faydalanmamız önemli," dedi. Dunkirk, Yıldızlararası ve Kara Şövalye Üçlemesi olarak. "TV üreticileriyle işbirliği yaparak, Filmmaker Mode, film yapımcılarının girişlerini, kare hızı, en boy oranı, renk ve kontrast saygısı ve kodlama ve asıl ortamdaki kodlama konusunda basit prensipler olarak birleştirerek televizyonların okuyabilmesini ve görüntülemesini sağlayabilir."

Stüdyolar ve CE üreticileri, tüketicilere yeni eğlence teknolojileri ve deneyimleri sunmak için uzun süredir birlikte çalışsalar da, Filmmaker Mode, yaratıcı topluluktaki liderleri karışıma ekleyen ilk işbirliğini işaret ediyor.

Black Panther ve Creed'in direktörü Ryan Coogler, “Sinemanın evde nasıl yaşandığını çok önemsiyorum, çünkü en uzun yaşadığı yer burası. Filmin ailelerin izlediği ve yeniden izlediği ve yaşadığı yer”. “Çadırdaki sanatçıların, Filmmaker Mode'da elektronik şirketlerine danışıp geri bildirimde bulunmalarına yardımcı olmalarını sağlayarak, tüketicinin deneyimini sinemadaki gibi daha da toplu hale getirmeye yardımcı olabiliriz.”

Özellikle, kullanıcının bulması ve seçmesi için bir veya daha fazla menüye girmesini gerektirebilecek bazı resim modlarının aksine, Film Yapım Modu otomatik olarak, içeriğe gömülü meta veriler aracılığıyla veya tüketicinin Film Yapım Modu'nu etkinleştirmesini sağlayan tek bir düğme aracılığıyla etkinleştirilir çoklu menü seviyelerinde hareket etmeden. Ayrıca, Film Yapıcı Modunda içerik gösterebilen ekranlar bulmak için, ad ve ayarlar birden fazla TV markası arasında tutarlı olacaktır.

"Bugünün televizyonlarındaki tüm gelişmelerle birlikte, şimdi Filmmaker Mode'u tanıtmak için harika bir zaman. Teknolojinin neler yapabileceğini göz ardı etmek imkansız," dedi. "Bu yetenekleri, yapımcının amacını korumak, sanatın amacını korumak için kullanabiliriz."

Film yapımcılarından, stüdyolardan ve CE üreticilerinden gelen geri bildirimleri birleştirmenin yanı sıra UHDA, daha geniş yaratıcı topluluğa üyelerini öncelikleri belirlemek için oylayarak seçti. Film Yapıcı Modu için şartname geliştirme sürecinin bir parçası olarak UHDA, Amerika Yönetmenleri Birliği ve Film Vakfı'ndan girdi ve çalışma talep etti.

Ünlü yönetmen Martin Scorsese, "Film Vakfı'nı, yapımcıların orijinal vizyonunu korumak ve izleyicilerin bu filmleri görülmesi istenen şekilde deneyimleyebilmesi için korumak amacıyla 1990 yılında başladım" dedi. “Günümüzde çoğu insan bu klasik filmleri sinema salonlarından ziyade evde izliyor, film yapımcılığına özgü özelliklere sahip bu filmleri sunarken Filmmaker Modunu özel önem taşıyor.”

“Her gün sette, hikayemizi nasıl sunacağımız ve anlatacağımızla ilgili yüzlerce karar veriyoruz. Hiç kimse bir film yapmıyor ya da kırmıyor, ama bir filmde sonuçlanan ve onu düşündüğümüz gibi görünen bir kümülatif etki var” Wonder Woman'ın yönetmeni Patty Jenkins'i sundu. “Bir film yapımcısı olarak görmek istiyorum… ve izleyicilerin görmek istediğini… vizyonun mümkün olan her görüntüleme ortamına geçirdiğini görmek istiyorum.” Film Yapıcı Modu, tüm bu seçeneklerin evde görülmesini mümkün kılar. ”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved