Kişisel Web Blog

Yeni AirPods, iOS 12.2 beta sürümünde “Hey Siri” özelliğine kavuşuyor

25.01.2019
120
Yeni AirPods, iOS 12.2 beta sürümünde “Hey Siri” özelliğine kavuşuyor
Yeni AirPods, iOS 12.2 beta sürümünde “Hey Siri” özelliğine kavuşuyor

Apple bugün yazılım geliştiriciler için birincil iOS 12.2 beta sürümünü yayına aldı. Bu birincil beta sürümünde bulunan birkaç değiştirme ve nitelik uyarı çekti. derhal herkese açık olarak görüntülenemeyen bu değişikliklerden biri de AirPods’u yapılandırırken kullanılan yeni bir montaj ekranı. Bu yeni montaj ekranı baştan sona kullanıcılar “Hey, Siri” diyerek Siri ile AirPods veya iPhone üzerinden konuşabiliyor.

Tıpatıp iPad ve iPhone gibi cihaz kurulumlarında olduğu gibi yeni Airpods’u telefonuyla eşleştiren kullanıcılara da “Hey, Siri” özelliğini faal etme seçeneği çıkıyor. Bu kurulum sayesinde, AirPods sadece kullanıcının sesine cevap verecek şekilde yapılandırılıyor. Böylece AirPods başka kullanıcıların sesine yanıt vermiyor.

Bu yeni AirPods’ta “Hey, Siri” özelliğini kullanmanın temel farkı ise AirPods’un kendi başına tanınma yapabilmesi ve peşinde verilen komutu eşleştirilen cihaza iletebilmesi. Bu Nedenle kullanıcılar iPhone’larından uzaktayken, AirPods’a dokunmalarına gerek kalmadan Siri’yi kullanabilecek.

Aslına bakarsanız Airpods’un “Hey Siri” özelliğine sahip olacağı uzun süredir konuşulan söylentiler arasındaydı. Hatta geçtiğimiz sene Eylül ayında düzenlenen Apple etkinliğinde iPhone XS ve XR tanıtım videoları gösterilirken, bir oyuncunun Apple Park’ta AirPod üzerinden “Hey, Siri” özelliğin kullandığı da görülmüştü.

bununla beraber sağlık odağında özellikere de sahip olan AirPods 2’nin 2019’un birincil yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. iOS’ta bulunan bu yeni özelliğe baktığımızda Apple’ın yeni Airpods’u yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığını söyleyebiliriz. Hatta yeni Airpodlar’ın bu yıl iOS 12.2’nin herkese açılmasının ardındaki piyasaya sürülmesi laf konusu olabilir.

AirPods Apple iOS 12.2 Beta iPhone

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved