Kişisel Web Blog

Yemek dağıtım girişimi Just Eat, restoran yazılımı platformu Flyt’ı 28,5 milyon dolara satın aldı

23.01.2019
112
Yemek dağıtım girişimi Just Eat, restoran yazılımı platformu Flyt’ı 28,5 milyon dolara satın aldı

Paket pazar yeri ve yemek yemek dağılım hizmeti Just Eat, restoranlar ve lokanta tedarikçileri için yazılımlar üreten bir teşebbüs olan Flyt‘ı 22 milyon pound yani 28,5 milyon dolar karşılığında satın aldı. Just Eat, gelecek üç sene içinde karşılanan kayıtlı operasyonel ve mali kriterlere emrindeki olarak bu ödemelerin nakit yoluyla gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Just Eat, halihazırda Flyt’ın yatırımcılarından biriydi. Ancak bu anlaşmanın gerçekleşmesi çağrıda bulunmak, Just Eat’in Flyt’ın reşitlik hisselerinin sahibi olacağı anlamına geliyor. Time Out ve Entree Capital gibi mevcut yatırımcılar da anlaşma sonunda çıkış yapmış olacaklar. 2013 yılında hayata geçirilen Flyt’ın kurulduğu günden bugüne kadar takriben 12 milyon pound yatırım aldığı düşünülüyor, ancak bununla ilgili emin bir veri bulunmuyor.

Restoran gruplarının ve restoran tedarikçilerinin satış noktası, yani POS sistemlerini üçüncü taraf hizmetleriyle bütünleştirmelerine yardımcı olan yazılım platformu olarak tanımlanan Flyt, online sipariş deneyimini geliştirmeye muavin olan teknolojiyi karşılayan Just Eat ile entegre olacak şekilde çalışıyor. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş üçüncü taraf hizmetleriyle sağlanan daha iyi POS entegrasyonu, bir restoranın tip deneyimini ve işletme verimliliğini artırmaya tezgâhtar oluyor. Flyt, teknoloji platformunun manuel restoran işlemlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor, restoranlardaki şoför umma sürelerini azaltıyor ve sipariş işlemlerinde insan hatasını ortadan kaldırıyor.

Flyt şu anda İngiltere’de KFC, Tim Hortons, Mitchells and Butlers, Pizza Express ve Nando’s gibi büyük markaları da içeren 3 binden artı restoranla çalışıyor. Girişim şu anda Just Eat’e ait olmasına karşın, bağımsız bir platform ve marka olarak çalışmaya devam edeceğini söylüyor. Flyt’ın kurucuları Tom Weaver ve Chris Evans ise işi yönetmeye devam edecek.

Satın almadan önce Flyt’ın yüzde 8 hissesine sahip olan Just Eat, satın almayla birlikte keza girişimin hizmetlerinin hızlanacağını hem de globalde faaliyetlerinin artacağını söylüyor.

Flyt Just Eat

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved