Kişisel Web Blog

Yarı Zamanlı ve Freelance iş arayanlar için pazar yeri Pariyer, 50 bin kullanıcıya ulaştı

11.01.2019
121
Yarı Zamanlı ve Freelance iş arayanlar için pazar yeri Pariyer, 50 bin kullanıcıya ulaştı

Güya zamanlı ve Freelance olarak meslek arayan kullanıcılar için bir pazar yeri olarak hizmet veren Pariyer girişiminden sizlere daha önce bahsetmiştik. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında 1. yılını kutlayan ve 25 bin üyeye ulaşan Pariyer, 2019 itibariyle 50 bini aşkın üyeye ulaştı. 50 bin üyenin yanı sıra platform içinde 3 bine yakın meslek ilanı ve 11 bin 776 adet meslek talebi olduğunu da ekleyelim.

Kasıt 300 bin aza

Takriben 5 ay gibi kısa bir sürede kullanıcı sayısını iki katına çıkaran Pariyer, 250 kadın projesi arasından seçilerek Proje 15 kapsamında KAGİDER tarafından desteklenmeye de başladı. 2019 yılında üye sayısını 300 bine çıkarmayı hedefleyen teşebbüs, yılın 2. çeyreğinde suni akıl teknolojisini de sistemine ekleyecek.

Laf konusu yapay zeka teknolojisinin sisteme eklenebilmesi için farklı alanlara yönlendirilmiş inovasyon ekiplerinin Pariyer.com’a yardım olduğunu da belirtelim. Türkiye İhracatçılar Meclisi‘nin yardımıyla bilhassa dokuma firmalarına da ulaşan Pariyer, bu sayede evden meslek veren firmaların da sayısını artırmayı planlıyor.

Konuyla ilgili bir tanımlama da paylaşan Pariyer kurucusu Meryem Bozkurt Sıtkı, Türkiye’nin epeyce genç bir nüfusa sahip olduğunu ve 7,5 milyonu aşkın öğrenci olduğunu dile getirdi. İstihdama katılan kadın sayısının yalnızca yüzde 33,8 olduğunu da paylaşan Sıtkı, Pariyer’in özellikle istihdama katılmayan 28,5 milyon insanı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Pariyer.com’un bu pazara ilk girmenin avantajını mutlaka yaşayacağının da altını çizen Meryem Bozkurt Sıtkı, en uygun adayları, en hızlı şekilde, en yerinde vergi ve en iyi teknolojiyle iş verenlerle buluşturma hedefiyle yola çıktıklarını da dile getirdi.

Meryem Bozkurt Sıtkı Pariyer

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved