Kişisel Web Blog

Yapay zeka girişimi Tarentum, 4 milyon TL yatırım aldı

24.01.2019
105
Yapay zeka girişimi Tarentum, 4 milyon TL yatırım aldı

Yenilenebilir enerji, finans ve oyun sektörlerine suni akıl ve alet öğrenmesi odağında çözümler geliştiren bir girişim olan Tarentum, yatırım aldığını duyurdu. 4 milyon TL‘lik tohum yatırımı Fethi Sabancı Kamışlı önderliğinde BAŞLICA Ventures ve önemli melek yatırımcılar tarafından yapıldı.

4 milyon TL’lik tohum yatırımına katılan melek yatırımcılar aralarında Endeavor Derneği Türkiye Başkanı ve Mynet Kurucusu Emre Kurttepeli, TEB Yönetim Kurulu Başkanı Varol Civil, QNB Finansbank Idare Heyeti Başkanı Ömer Aras, Lidya Ventures Başkanı Turgut Gürsoy ve İTÜ Teknokent eski CEO’su Kenan Çolpan gibi manâlı isimler yer alıyor.

ABD’de ofis açacak

2017 yılında İTÜ Teknokent’te kurulan Tarentum AI‘ın şirket değerlemesi ile ilgili herhangi bir veri paylaşılmadığını da ekleyelim. Alınan yatırım ile ilgili bir izah etme paylaşan Tarentum Kurucu Ortağı ve CEO’su Oğuz Silahtar, aldıkları yatırımla birlikte global alanda suni zeka ürünleri çıkartma konusunda hızlarını artıracaklarını belirtti.

Hayallerinin global ölçekte bir yapay akıl girişimi haline gelmek olduğunun da altını çizen Silahtar, öncelikli hedeflerinin ise 2019 yılı sonunda ABD’de büro açarak ihracata yönelmek ve ürünlerini global arenada pazarlamak olduğunu da dile getirdi. Son olarak Tarentum’un geçmişte İntel, GittiGidiyor ve Getir gibi şirketlerle çalıştığını da ekleyelim.

Emre Kurttepeli Ventures Oğuz Silahtar Tarentum

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved