Kişisel Web Blog

Yakında izleme şansı bulacağımız 17 video oyunu uyarlaması film ve dizi

21.01.2019
104
Yakında izleme şansı bulacağımız 17 video oyunu uyarlaması film ve dizi
Yakında izleme şansı bulacağımız 17 video oyunu uyarlaması film ve dizi

Video oyunlarının popüler kültür üstünde ciddi bir etkisi olduğunu anlatmak muhtemel. Bundan Başka bu tesir bizi mektep, mesai sonrası ekran başına kilitlemeyi başaran video oyunlarının yalnızca oyun olmaktan çıkıp izlenebilir birer materyale dönüşmelerine de neden oluyor. Video oyunlarını kimi zaman başarılı adaptasyonlar olarak izleme şansı bulsak da birçok zaman ciddi başarısızlıklar da söz konusu olabiliyor. Mesela; Rampage, Warcraft ve Assassin’s Creed gibi video oyunlarına dayalı filmler, başarısız olduğuna dair yorumlarına karşın tanınabilir markaları baştan sona yüksek seviyede milletlerarası kazançlar elde etti. Nihayetinde sonuca bakıldığında da bu kazançlar, her geçen gün yeni video oyunu uyarlamalarının ortaya çıkmasına ön ayak oluyor.

Biz de bu yazımızda, birçok 2019’da olmak üzere önümüzdeki dönemde izleme şansı bulacağımız 17 video oyunu uyarlaması film ve diziyi sizlere maddeler halinde aktardık. Dilerseniz lafı daha artı uzatmadan başlayalım.

1- Pokémon: Detective Pikachu

“Pokémon: Detective Pikachu” yaklaşmakta olan video oyunu filmlerinin şayet de en çok bekleneni. Filmin fragmanında Nintendo’nun ikonik Pokémon karakterlerini görüyoruz. “Deadpool” yıldızı olarak tanıdığımız Ryan Reynolds, filmde Pikachu’yu seslendiriyor. Buradan da anlayabildiğimiz üzere daha önce yalnızca bir kere konuşan Pikachu, film her tarafında susmadan konuşacak gibi duruyor. Filmin, 2016 yılında Nintendo 3DS için yayınlanan “Detective Pikachu” video oyunundan esinlenildiğini belirtelim. Detective Pikachu’nun Türkiye’deki yayın tarihi emin olmamakla birlikte ABD’de 2019’un mayıs ayında yayınlanacağını söyleyebiliriz.

2- Angry Birds Movie 2

Bu yıl Angry Birds’ün 10. yıldönümünü kutlanıyor. Angry Birds modası sona ermiş olsa da oyunun karakterlerinin hala birçok hayranı bulunuyor.. Ilk “Angry Birds” filmi, dünya çapında 352 milyon dolardan artı gişe kazancıyla, bütün zamanların en yüksek hasılat yapan üçüncü video oyun filmi olmuştu. Angry Birds’ün önündeki filmlerin de “Warcraft” ve “Rampage” olduğunu hatırlatalım. Yeni Angry Birds filminin de ağustos ayında yayınlanması planlanıyor.

3- Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog, dünyanın en ikonik video oyun karakterlerinden biri diyebiliriz. Bugüne kadar çok sayıda çizgi diziye ve filme konu olan kişilik, oyunun ortaya çıkmasından takriben yirmi sene sonradan, bu yılın sonunda canlı aksiyon filmi ile geri dönüyor. Paramount Pictures kadar çekilen filmin seslendirme kadrosunda, Sonic’in düşmanı Dr. Robotnik’e vereceği ses ile Jim Carrey ve Sonic’e sesini verecek olan Ben Schwartz bulunuyor. Filmin kasım ayında yayınlanacağını da hatırlatalım.

4- The Witcher

“The Witcher” kuvvetli fantezi ortamı ve cazibeli hikayesi ile gezegendeki en etkileyici aksiyon-serüven oyun oyunlarından biri haline geldi. Netflix’te yayınlanacak olan The Witcher dizisinde ise Superman olarak tanıdığımız Henry Cavill’i Geralt of Rivia karakterinde izleyeceğiz. Bir dizi kitaptan ve Polonyalı yazan Andrzej Sapkowski’nin kısa öykülerinden esinlenerek hayata geçirilen The Witcher’ın bu sene içinde Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

Get your first look beygir Henry Cavill in The Witcher! pic.twitter.com/1O2eWS1MkP

— Netflix US (@netflix) October 31, 2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved