Kişisel Web Blog

Yabancılarla beraber üretkenliğinizi artırmayı hedefleyen girişim: Focusmate

28.01.2019
247
Yabancılarla beraber üretkenliğinizi artırmayı hedefleyen girişim: Focusmate
Yabancılarla beraber üretkenliğinizi artırmayı hedefleyen girişim: Focusmate

Hiç tanımadığınız biriyle beraber egzersiz fikri kulağa nasıl geliyor? Diğer Taraftan bu kişi yanınızda değil ve sizi görebiliyor, duyabiliyor. 1Evet, kamera aleyhinde sizi gören ve duyabilen biriyle çalışmak gerçekte bir kafede veya ortak alıştırma alanlarında çalışmaktan fazla öbür bir şey yok lakin dahası o kişiye ne yapacağınızı, çalışmaya başlarkenki bitirmek istediğiniz iş kalemlerinizi paylaştığınızı düşünün…

Focusmate, üretkenliğinizi artırmayı hedefleyen ve bunu yaparken de hiç tanımadığınız kişilerle sizi kamera karşısında bir araya getirmeyi hedeflyen bir teşebbüs. Bildiğiniz tüm üretkenlik girişimlerinden ve araçlarından oldukça farklı bir yaklaşımla psikoloji ve teknolojiyi bir araya getirerek insan ruhunun gücünü kullanmayı hedefliyor.

Kurumsal hayattan ayrılan ve freelance yazar olarak kariyerine devam eden Taylor Jacobson, yıllardan beri öz disiplinini karşılamak için öbür yöntemler geliştirmiş ve en son denediği bir yöntemi iş modeline dönüştürmüş. Kendini kamerayla gösterdiği ve karşısındakine bir bakıma hesap verdiği bu yöntem, denediği tüm yöntemlerden daha artı işe yaramış ve bu konuya yoğunlaşması sonrası Focusmate ürünü ortaya çıkmış.

Focusmate’i esas olarak bir kalabalık gibi düşünebilirsiniz. Eğer bu topluluğun bir parçası edinmek istiyorsanız çalışacağınız zamana karşın bir başvuru formu yapıyorsunuz ve sistem sizi topluluktan bir başkasıyla eşleştiriyor. Alıştırma vaktiniz geldiği zaman da videoyu başlatıyorsunuz ve görevlerinizi belirterek çalışmaya başlıyorsunuz.

Böyle bir topluluğun doğal olarak önemli kuralları var ve uymayanlar için sistem hızlı bir şekilde harekete geçiyor ve hesabınızı donduruyor. Böyle bir aracı kullanmaya karar verdiyseniz tabi ki ilk kaide olan kamerayı açma kuralını kabul etmiş olmanız gerekiyor. Kamera muhakkak çalışma süresince açık kalmalı ve tercihinize göre mikrofon da açık kalabilir. Emrindeki ama zorunlu durumlarda mikrofonu kapalı yetişmek daha sağlıklı olacaktır çünkü başlarken selam atamak ve görevleri paylaşmak dışarıda bir tek kapatırken küçük bir konuşma yapmanız tatmin edici. başkaca bir şey beklenmiyor.

Bilimsel araştırmaları da arkasına bölge Focusmate, temel olarak tutum biliminden faydalanıyor. Nasıl ki sosyal medya paylaşımları bir süre daha sonra sizi o işi yapmaya zorluyorsa ve üzerinizde bir sosyal baskı oluşturuyorsa Focusmate oluşumu da aynı baskıyı oluşturmayı ve bağlı fakat bunu kendi arzunuzla oluşturmanızı hedefliyor.

Çalışma yeri konusunda bir zorunluluğunuz yoksa ve buna karşın çalışmaya başlamakta, işlerinizi tamamlamakta motivasyon eksiğiniz varsa bu yöntemi denemenizi tavsiye ederim. Kamera karşısına geçmekten korkmadan birincil adımı atıp deneyin, size yerinde değilse zaten devam etmeniz gerekmiyor lakin sizin için yerinde bir yöntem ise o zaman sahiden öbür bir alıştırma modeline geçiş yapabilirsiniz.

focusmate

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved