Kişisel Web Blog

WhatsApp yeni güncellemesi ile iPhone’da güvenlik seviyesini artırıyor: Biyometrik kimlik doğrulama

05.02.2019
110
WhatsApp yeni güncellemesi ile iPhone’da güvenlik seviyesini artırıyor: Biyometrik kimlik doğrulama

Teknoloji dünyasının en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni bir güncelleme haberi ile karşımızda. Uygulamanın iOS versiyonu için bir güncelleme yayınlayan WhatsApp, biyometrik kimlik düzeltme desteği vermeye başladığını duyurdu.

Söz konusu biyometrik kimlik doğrulama desteği ile birlikte iPhone modellerindeki WhatsApp uygulamasını Face ID ya da Touch ID ile kilitlemek mümkün olacak. Yani telefonunuzu bir başkasına kilidi açık verdiğinizde WhatsApp’ınıza antre yapamayacak. Giriş yapması için Face ID veya Touch ID’yi kullanması gerekecek. Natürel oysa bu kilitleme özelliğinin WhatsApp içindeki konuşmalar için geçerli olmadığını yalnızca uygulamayı kilitlemek için kullanılabileceğini de ekleyelim.

Biyometrik kimlik düzeltme desteğini kullanabilmek için uygulamanın son sürümüne sahip olmanız gerektiğini de ekleyelim. WhatsApp’ı App Store aracılığı ile 2.19.20 sürümüne güncelledikten daha sonra ise yapmanız gereken ilk adım WhatsApp uygulamasındaki ayarlar kısmına girmeniz. Ayarların arkasında hesap, sonrasında ise mahremiyet kısmına girerek ekran kilidi seçeneğine tıklayın.

Ekran kilidi ayarlarında ise karşımıza Face ID ya da Touch ID İste seçenekleri çıkıyor. Bu ayarları aktif ışık halkası getirerek WhatsApp için biyometrik kimlik doğrulama desteğini kullanabilirsiniz. Face ID ya da Touch ID’nin dilekçe kapatıldıktan sonra ne dek zaman içinde devreye gireceğini seçebildiğinizi de ekleyelim.

Face ID veya Touch ID kilitleme özelliği uygulamayı kapattınız lahza, 1 dakika içinde, 15 dakika içinde veya 1 saat içinde devreye girebiliyor. Paylaşılan bilgilere kadar biyometrik kimlik doğrulama seçeneği etkin ülkü getirildikten daha sonra da WhatsApp bildirimleri kilit ekranına düşmeye devam ediyor.

Apple iOS iPhone Whatsapp

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved