Kişisel Web Blog

WhatsApp Business, masaüstü ve web sürümünü yayına aldı

25.01.2019
105
WhatsApp Business, masaüstü ve web sürümünü yayına aldı

Geçtiğimiz sene küçük işletmelerin kullanımı için yayına alınan WhatsApp Business, bugün 5 milyon işletme müşterisine ulaştığını açıkladı. bununla birlikte kendini geliştirmeye aralıksız başvuru artık masaüstü ve webde de kullanılabilecek. WhatsApp Business’ın mobil versiyonunda yer alan birçok özelliğe masaüstü ve webden de erişilebilecek.

Masaüstü ve web sürümünde sohbetleri organize etme ve filtreleme, herif sorularına çabucak cevap verme gibi özellikler de mevcut. Bilmeyenler için Seri Cevaplar özelliğinin işletmelerin uyumlu olarak sorulan sorulara önceden yazılı cevaplar vermesini sağladığını söyleyelim.

Aynı nitelik bundan bir kaç yıl önce Facebook’ta Kaydedilen Mesajlar adı aşağı yayına alınmıştı. Bu Nedenle Facebook Sayfalarına sıkça gelen sorular evvelden hazırlanmış yanıtlar ile cevaplanabiliyordu. Facebook’taki özelliğin Otomatik Yanıtlar ismiyle daha da geniş bir hizmet vermeye başladığını da ekleyelim.

WhatsApp Business’da, klavyenizdeki “/” butonuna basarak seri cevapları tetikleyebiliyorsunuz. Seri Cevaplar’ın yanı sıra WhatsApp Business’ta iletişim sürecini hızlandıran bir çok nitelik bulunuyor. Müşteriler ticari hesaba puan verdiğinde tetiklenen otomatik karşılama mesajları veya yeni sorulara anında yanıt veremeyeceğiniz zamanlar için planlayabileceğini “uzaktan” mesajları bunlardan birkaçı.

Web ve masaüstü sürümünde yerini alacak olan diğer iki nitelik ise etiketler ve sohbet listesi filtreleri. Etiketler, kontaklarınızı organize etmenize yardımcı olurken, filtreler sohbet listelerini okunmayan mesajlar, gruplar ya da yayınlama listeleri gibi kategorilere tarafından filtrelemenizi sağlıyor. Tıpkı Çabuk Cevaplar gibi bu özelliklerin de daha önce mobilde sadece mobilde bulunduğunu belirtelim.

WhatsApp, Business’ın bu yeni masaüstü ve web sürümüyle birlikte, işletmelerin tüm süreci bilgisayarları üzerinden yönetebilmesini amaçlıyor. Bu Nedenle hali hazırda operasyonel işlerinin büyük bir kısmını bilgisayar üzerinden gerçekleştiren işletmelerin, alıcı iletişimini mobilde sürdürmekte çektiği zorluğun da önüne geçiriliyor. Göstermek isteyenler için WhatsApp Business’ın masaüstü ve web versiyonuna bugünden itibaren yayında olduğunu söylemekte üstünlük var.

Görsel Kaynak: Techradar

Whatsapp WhatsApp Business

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved