Kişisel Web Blog

VW, Kuzey Amerikada’daki üretim tesisine elektrikli araçlar için 800 milyon dolar yatırım yapıyor

15.01.2019
106
VW, Kuzey Amerikada’daki üretim tesisine elektrikli araçlar için 800 milyon dolar yatırım yapıyor

Elektrikli araçlara olan ilgiyi artmak isteyen Alman otomobil devi Volkswagen (VW), önümüzdeki beş sene içinde farklı tüketici segmentlerine uygun şekilde 20 bambaşka elektrikli vasıta modeli üretmek istiyor. 2025 yılına gelindiğinde Volkswagen marka olarak, her yıl küreselde en düşük 1 milyon vasıta satmak istiyor.

VW’nin hedefleri büyük. Hedeflerine varmak için yatırımlarını artıran vasıta üreticisi, Kuzey Amerika’da birincil üretim tesisini açıkladı. Volkswagen, gelecekte Tennessee’deki Chattanooga fabrikasında elektrikli araçlar üretecek. Bunun için 800 milyon dolar kaynak ayıran şirket, tesisi büyütürken yaklaşık 1000 karakter de istihdam sağlayacak.

Fabrikanın birincil elektrikli otomobilini 2022’de üretmesi bekleniyor. Chattanooga’daki üretim hattını başlatan ilk elektrikli araba ID CROZZ SUV modeli olacak. Volkswagen, efsanevi VW otobüsünün baştan yorumlanması olan Kuzey Amerika’da BUZZ ID’sini de bu fabrikada üretecek. Elektrikli araçların diğer özelliklerinin uzun menzil, geniş bir iç mekan, enerjik sürüş  ve yeni bir dijital bağlantı seviyesi olması bekleniyor.

Şirket, yatırımlarında sadece Kuzey Amerika ile sınırlı kalmıyor. Almanya’da Hannover, Dresden ve Emden, Çek Cumhuriyeti’nde Mlada Boleslav’da diğer elektrikli vasıta tesisleri kuracak. Çin pazarına Anting ve Foshan fabrikaları ile hizmet verecek. sonuç olarak Volkswagen, 2023 yılına değin e-mobilite dahil olmak üzere, 2023’te geleceğe karşın teknolojilere toplam 11 milyar Euro yatırım yapmayı planlıyor.

elektrikli vasıta Volkswagen

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved