Kişisel Web Blog

Volkswagen mobil şarj istasyonları geliştirecek

03.01.2019
114
Volkswagen mobil şarj istasyonları geliştirecek
Volkswagen mobil şarj istasyonları geliştirecek

Alman araba üreticisi Volkswagen, elektrikli otomobil sahipleri için manâlı bir sorunu çözmek namına geliştirdiği mobil sorumluluk istasyonu konseptini tanıttı. “Elektrikli otomobiller için power bank” olarak nitelendirilen bu taşınabilir mobil çok miktar istasyonları tamamen çok miktar istasyonları ihtiyaç durumlarında taşınabilecek.

Elektrikli araba sahiplerinin manâlı bir sorununu çözecek olan mobil sorumluluk istasyonları, elektrikli araçların menzillerini genişletecek. Bu Nedenle birincil etapta genel olarak esas yollar üstüne kurulu olan elektrikli yük istasyonlarına bir alternatif de yapılmış olacak. Mobil yük istasyonları bilhassa aşırılık yaşanması beklenen anlarda ve bölgelerde konuşlandırılabilecek. bununla birlikte mobil yük istasyonları etkinliklere tarafından istenen konumlara yerleştirilebilecek.

Toplamda 360 kWh‘lık pil kapasitesine sahip olacak olan mobil şarj istasyonları 15 adede kadar elektrikli otomobili tam sorumluluk edebilecek güçte planlanmış. Volkswagen’e göre hızlı sıkıntı yeteneğine de sahip olacak olan mobil şarj istasyonları, bir arabulucu ortalama 17 dakika içerisinde sıkıntı edebilecek. Mobil sorumluluk istasyonlarının toplam şarjları yüzde 20’nin aşağı düştüğünde bataryaları değiştirerek hizmet vermeye devam edebilecek. aynı zamanda şarj istasyonları, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla da sıkıntı edilebilecek. Dolayısıyla gelecek planında rüzgar enerjisi ya da güneş enerjisi ile mobil sorumluluk istasyonlarının her yerde sıkıntı edilebilmesi de planlanıyor.

Ilk testlerinin 2019 yılının birincil yarısında başlaması beklenirken, proje önce pilot olarak Volkswagen merkezinde denenecek. Mobil çok miktar istasyonlarının hızlı üretimine ise 2020 yılında başlanması bekleniyor. Mobil yük istasyonlarının özellikle gereklilik halinde taşınabilmesi, elektrikli otomobiller için kayda değer bir avantaj olacak. aynı zamanda Volkswagen’in son dönemde elektrikli otomobillere olan ilgisi biliniyor ve son dönemde bambaşka segmentlerde duyurduğu modellerle piyasaya -olur ya biraz geç kalmış fakat gerçi- sağlam bir giriş yapması bekleniyor.

elektrikli araba mobil yük istasyonu Volkswagen

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved