Kişisel Web Blog

Up group, yerli yazılım firması Proceed Labs’i satın aldı

08.01.2019
145
Up group, yerli yazılım firması Proceed Labs’i satın aldı

Şirketlerin satış süreçlerini dijitalleştirmeye odaklanan yerli bir girişim olan Proceed Labs, ön ödemeli kart pazarının kayda değer oyuncularından olan Fransa merkezli Up Group tarafından satın alındı. Up Group’un Proceed Labs girişiminin hisselerinin tamamı için toplamda 14 milyon TL ödediğini de ekleyelim.

19 ülkede kullanılacak

Ürettiği Proceed yazılımı tamamen B2B alanında iş yapan şirketlerin satmak, imza ve ödeme süreçlerini dijitalleştiren Proceed Labs, şirketlerin kar ve verimliliği artırmayı hedefliyor. Proceed yazılımı, satış ekiplerinin defalarca bilgi girmek, önerge yaratmak, e-posta yazmak gibi günde 2,5 saat harcadığı, katma değeri satışa göre daha düşük olan operasyonel adımlar otomatikleşiyor.

Bu satın almayla birlikte Proceed yazılımının Up group’un faaliyet gösterdiği 19 ülkede kullanılmaya başlanacağını da belirtelim. ilk olarak Romanya‘da kullanılmaya başlanan Proceed yazılımı, 2019 yılında ise Fransa, İtalya ve Meksika gibi ülkelerde kullanılacak.

Altuğ Beşer, Julien Anglade ve Erdem Gelal

Proceed ile, CRM ürünlerinin tam performans kullanılmasına muavin olmanın yanı sıra manuel yönetilen satmak süreçlerini de dijitalleştirerek satışçıların günde 2,5 saat ayırdıkları satış dışı operasyonel işlerini 15 dakikada tamamlamalarını sağladıklarını dile getiren Proceed Labs Kurucu Ortağı ve CEO’su Altuğ Beşer, Up Group ile birlikte 4 kıtada 19 ülkede bütün satmak ekiplerinin süreçlerini dijitalleştirmeyi hedeflediklerini de iletti.

Satın alma süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Up Group Avrasya Müdürü Julien Anglade, fazla kayda değer bir satın alma gerçekleştirdiklerini ve  Türkiye’den üretilen Proceed ürününü, etkinlik gösterdikleri bütün ülkelerde uygulanabilir olduğunu düşündüklerini belirtti.

Proceed Labs Up group

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved