Kişisel Web Blog

Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar

05.01.2019
135
Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar
Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar

Trello’yu daha verimli kullanabilmeniz için bu yazımızda Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanları sizler için derledik. Daha önce ele aldığımız Trello power-uplarına incelemek isterseniz IK ve Operasyon power-uplarını inceleyebilir, dosya yönetimive geliştirici power-uplarına göz atabilirsiniz. Daha pozitif power-up analiz etmek için keza otomasyon alanında ayrıca de çözümleme ve raporlama alanında  hazırladığımız yazılara bakabilirsiniz. Aynı şekilde Trello’da Pano’yu daha iyi yönetmeniz için ihtiyacınız olan Power-Up’lar‘ı da incelemenizi öneririz.

Big Picture

Bir PPM Power-Up aracı olan BigPicture proje yönetim deneyiminizi bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Jira’nın en çok satan eklentisi olarak öne meydana çıkan BigPicture’a bir süredir Trello’dan erişmek de mümkün. Renkli ve ilgi çekici Gantt tablolarının kullanıldığı bu power-up görevleri planlamanızı kolaylaştırıyor. BigPicture doğruca işleri otomatikleştirebilir veya ayrı modlar kullanarak bütün değişiklikleri peşine düşüp takip edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sürükle bırak prensibiyle görevleri planlayabilmeniz ve görevlerinize linkler atayabilmeniz de olası. BigPicture’ın Artificial Tasks özelliği daha pozitif atama eklemenizi sağlarken, kartları gruplama ve ayırma özellikleri de sunuyor. Bahsettiğimiz özelliklerden de anlayabileceğiniz üzre BigPicture, bireysel kullanımdan çok takım çalışmasına odaklanıyor.

airfocus Prioritization

Trello kartlarınızı önceliklendirmenizi sağlayan airfocus, bununla beraber daha etkili yol haritaları çıkarmanızı da muhtemel kılıyor. Airfocus doğru Trello üzerinden öncelik skorlarınızı ve yol haritası görselleştirmenizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Airfocus ile Trello’da kanban veya gantt yol haritalarını dakikalar içinde çıkarabilir veya ekibinizle öncelikleri görselleştirerek irtibat kurabilirsiniz.

Hourly


Trello kartları üstünde harcadığınız zamanı ölçümleyen Hourly Power-Up’ı, iki bambaşka modda çalışıyor. Bunlardan biri belirlenmiş bir vakit aralığı tanımlayarak zamanlayıcı kullanmanızı sağlıyor, diğeri ise süreölçer sanki başlat ve durdur prensibiyle çalışıyor.

Böylece hem bir karta ne değin zaman harcadığınızı görebiliyorsunuz, hem de gün içinde ne dek süre çalıştığınızı ölçümleyebiliyorsunuz. Üstelik bütün bunları yalnızca Trello üzerinden yapabilmek, daha verimli bir şekilde çalışmanızı sağlıyor.

Charts by Vizydrop

Vizydrop gerçekte verileri keşfetmenin doğal yolunu sunmak için üretilen bir akıllı işletme platformu. Vizydrp’un Trello Power-Up’ı da aynı bir prensiple kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. 

Panonuzda bulunan verileri görselleştirmeyi karşılayan bu power-up, CSV dosyalarında, data bağlantılarında ve diğer uygulamalarda bulunan verileri zahmetsizce görselleştirebiliyor. Raporlar üretmek için de basit ve esnek bir düzenleyici kullanıyor. 

Trello için evvelden tanımlanmış şablonlar kullanan Vizydrop power-upı, Trello kullanıcıları için kullanımı kolaylaştırmak namına halihazırda kullanılan tablolara da yer veriyor. 

Epic Cards by Screenful

Epic Cards by Screenful Power-Up’ıkartları gruplayarak daha geniş iş akışı yaratmanızı sağlıyor. Kartlar tamamlandıkça ne dek yol aldığınızı da kolayca görebiliyorsunuz.

Tüm panolardaki kartları ilişkilerine tarafından gruplamanızı sağlayan Epic Cards aynı zamanda bir kart hiyerarşi yaratmanızı da olası kılıyor. Hatta bu power up ile kartlara alt görevler eklemeniz de laf konusu oluyor. Birbiriyle ilişkili kartları zahmetsizce bulabildiğiniz bu sistem baştan sona aniden fazla panoda bulunan iş akışınızın ilerleme sürecini de yakından takip edebiliyorsunuz.

MockFlow WireframePro


Mockflow WireFramePro Power-Up’ı, ekibinizin Trello üzerinde süratli bir şekilde kullanıcı arayüzü tasarım konseptleri çizmesini sağlıyor. Benzer şekilde bu çizimi paylaşabilen takım üyeleri, bu power-up sayesinde MockFlow’u Trello’ya taşımış oluyor. Etkileyici bir power-up olduğunu bildirmek olası.

Trello

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved