Kişisel Web Blog

Trello’da öne çıkan Ürün ve Tasarım Power-Upları

12.01.2019
148
Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar

Trello’yu daha verimli kullanabilmeniz için geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız Pazarlama ve Sosyal Ağ Power-Uplarından sonra bu yazımızda da Trello’nun Mahsul ve Tasarım Power-Upları arasında öne çıkanları sizler için derledik. Daha önce ele aldığımız Trello power-uplarına taramak isterseniz IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarını veya IK ve Işlem power-uplarını inceleyebilir, dosya yönetimive geliştirici power-uplarına göz atabilirsiniz. Daha pozitif power-up tahlil etmek için hem otomasyon alanında hem de inceleme ve raporlama alanında  hazırladığımız yazılara bakabilirsiniz. Benzer şekilde Trello’da Pano’yu daha iyi yönetmeniz için ihtiyacınız olan Power-Up’lar‘ı da incelemenizi öneririz.

Invention Hub

Şirketilerin daha artı ürün ve düşünce üretmesi, daha da önemlisi bu üretimlerinizi saklayabilmesi için kullanılan us idare platformu Invention Hub, Trello’da yayınladığı Power -Up ile bütün bu sürecin yönetimini kolaylaştırıyor.Potansiyel özgün ürün fikirlerini, ürün formundan teknik tanımlarına dek düzenlemenizi sağlayan Invention Hub, bununla beraber mühendislerden gelen bilgi ve öğeleri de tek bir yerde toplamanızı sağlıyor.

TurboPatent’in ücretsiz araçlarından biri olan Invention Hub, patent başvurusu sürecinde de size rehberlik ediyor.Invention Hub Power-Up’ı fikrin bir ürüne dönüşmesi sürecinde ekip üyelerinin ortaklaşa çalışması için hoş bir etraf yaratıyor. Böylece ürünün berat aşamasına çarçabuk gelinebiliyor.

SmartDraw

Üretim sürecinde sıklıkla diyagram kullanmanız gerekiyorsa, SmartDraw tam size göre. 70’ten fazla ayrı tarzda diyagramı Trello kartlarınıza eklemenizi karşılayan SmartDraw ile yer planlarını, ağ diyagramlarını, kavram haritalarını UML ve ERD diyagramlarını zahmetsizce meslek sürecinize dahil edebileceksiniz. Bundan Başka SmartDraw, zinde otomasyonları ve klavye kısayollarıyla kullanıcılara güzel bir tecrübe sunuyor. Böylece Trello üstünde diyagramları çabucak oluşturmanız ve düzenleyebilmeniz de sağlanmış oluyor.

Marker.io

Marker Power-Up’ı ekran alıntılarıyla yayına aldığınız web siteleri ve ürünlerde yer alan hataları veya eklemek istediğiniz notları öne çıkarmanızı sağlıyor. Doğrusu kolay bir ekran görüntüsü aracını andıran Marker ile isterseniz tüm sayfanın ya da yalnızca sayfadaki belirlenmiş bir alanın ekran görüntüsünü alabiliyorsunuz. Üzerine metin ve işaretler de ekleyebildiğiniz ekran görüntüsünü aracısız olarak Trello’daki emin bir karta atayabiliyor ya da bunun için yeni bir kart oluşturabiliyorsunuz. 

Dilediğiniz taktirde ekran görüntüleri aralarında arama yapabileceğinizi de belirtelim. Marker Power-Up ekip çalışmasında revize sürecini hızlandıracak nitelikte. 

Usertesting


User Testing Power Up’ı sayesinde, ekipler UserTesting araştırmalarını ve içgörülerini Trello panolarında görebiliyor ve paylaşabiliyor. Bunun yanı sıra araştırmalara, akademik çalışmalar, videolar, fragmanlar ve klipler eklenerek araştırma öne çıkarılabiliyor. Bu Nedenle tek bir bakışta Usertesting araştırmasının içerdiği teferruat görülebiliyor ve araştırmanın süreci zahmetsizce takip edilebiliyor.

Bu özelliklerin yanı sıra kartlardan video, klip ve fragman içerikleri izlenebildiğini de ekleyelim. Video linklerinden yeni bir liste oluşturulabilirken, UserTesting eklerinin sayısı da kartlar üzerinden zahmetsizce görülebiliyor.

Zeplin

Ürün ekipleri için oluşturulan Zeplin, tasarımları paylaşmak, özellikleri, varlıkları ve kod parçacıklarını bölüştürmek için epeyce kullanışlı bir araç. Zeplin Power-Up’ı ise ekiplerin projelerini, ekranlarını ekleyerek Trello kartı atamaları için kullanılıyor. Bu Nedenle ekipler, çabucak bu bilgileri görüntüleyebiliyor ve egzersiz sürecini tek bir yerden zahmetsizce yönetebiliyor.

Eğer bir Zeplin kullanıcısıysanız, Trello Power-Up’ını hesabınıza bağlamanız tatmin edici. Bu bağlantının ardındaki son projelerinize ve ekranlarınıza çarçabuk ulaşabilecek ve onları zahmetsizce kartlara ekleyebileceksiniz.

Trello Trello Power-Up

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved