Kişisel Web Blog

Tim Cook destekli girişim Nebia, “geleceğin duşu” olarak nitelendiriliyor

13.02.2019
116
Tim Cook destekli girişim Nebia, “geleceğin duşu” olarak nitelendiriliyor
Tim Cook destekli girişim Nebia, “geleceğin duşu” olarak nitelendiriliyor

Silikon Vadisi duş başlığı Nebia, suyu korumak için atomize su damlacıkları kullanan Nebia Spa Shower’ın daha ucuz ve güncellenmiş bir versiyonunu piyasaya sürüyor. Şirket yeni ürünü için armatür, evye ve banyo aksesuarları üreten Moen ile ortaklık yaptığını da açıkladı. Nebia Spa Shower 2.0’ın Kickstarter‘da görücüye çıktığını da belirtelim.

Nebia, 2014 yılında kurulduğundan beri, çok büyük isimlerler çalışmaya başladı. Örneğin; ürün tasarım mühendisleri daha önce NASA, Tesla ve Apple’da çalışıyordu ve şirket, Tim Cook, Eric Schmidt ve Y Combinator tarafından destekleniyor.

Nebia, halo duş başlığının ve asasının normal duşlara kıyasla 10 kat daha fazla yüzey alanına sahip milyonlarca ufak damlacık ile spreylenebileceğini ve işlemde yüzde 65 daha artı su tasarrufu sağladığını söyledi. Şimdiye değin, birincil Nebia duşu 100 milyon galon su tasarrufu sağladı ve önümüzdeki iki yıl içinde bir milyar galon tasarruf etme yolunda ilerliyor.

Bu da Nebia’yı geleceğin duş markası haline getirmek için yeterli görünüyor. Nebia’nın termodinamiği nasıl kullandığı konusunda işler fazla daha kompleks. Küçük su damlacıkları oda sıcaklığına maruz kalan yüzey alanını artırıyor, bu da büyük ölçüde ısı yayılmasını hızlandırıyor. Uygulamada bu şart, suyun soğumadan duş başlığından kat edebileceği mesafenin mevcut duşunuzdan fazla daha kısa bir yolculuk ettiği anlamına geliyor. Bunu düzenlemek için Nebia, su damlacıklarını üç defa daha süratli ateşliyor ve ısıyı daha uzun vakit korumak için bir takım daha büyük damlacık akımlarını koruyor.

Yüzde 65’e dek su tasarrufu karşılayan Nebia’yı kullanacaklar için akıllardaki en önemli soru “Gerçeken hoş bir temizleme hissi sağlıyor mu?” olarak karşımıza çıkıyor. Kullananların söylemlerine bakılırsa Nebia’nın olağan bir duştan o kadar de ayrı bulunmuyor.

Nebia 2.0’ın siyah ve gri mat olmak üzere iki renkte olduğunu ve satışa çıktığında 499 dolardan alıcı bulacağını da belirtelim.

Nebia Nebia Spa Shower Nebia Spa Shower 2.0

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved