Kişisel Web Blog

TikTok’un ana şirketi ByteDance’den Snapchat benzeri uygulama: Duoshan

15.01.2019
106
TikTok’un ana şirketi ByteDance’den Snapchat benzeri uygulama: Duoshan

TikTok durdurulamayan yükselişine tez devam ederken uygulamanın başlıca şirketi Bytedance bugün yeni Snapchat sanki video mesajlaşma uygulaması DuoShan’ı duyurdu. Çince Flaşlar anlamına gelen DuoShan, kullanıcılarının 72 saat içinde kaybolan kısa videolar kaydedip birbirlerine göndermelerini sağlıyor. Şirket, uygulamaya Çin pazarında vefalı kullanıcılar bulmayı hedefliyor.

Çin’de Android ve iOS platformlarında yayında olan Duoshan’ın iOS uygulaması ise şimdilik beta sürecinde ve yeni test kullanıcılarını sürece dahil etmeyi durdurdu. Bir Bytedance yetkilisi ise DuoShan’ın Çin pazarı haricen izleyeceği stratejiyle ilgili yorum yapmayı reddetti.

Bir çok sosyal mesajlaşma uygulamasının aksine DuoShan, beğeni ve yorumları herkese açık bir biçimde göstermiyor. Onun yerine şirket, beğeni ve yorumları kullanıcılara özel olarak ileteceğini ifade ediyor. Gerçekte kullanıcılara iki farklı sekme sunuluyor. Bu sekmelerden birinde yeni video paylaşımı yapılabilirken, diğerinde yeni popüler videoları keşfedebiliyorsunuz.

First impressions of DuoShan: Yet another Snapchat clone. Built on the pretty much nonexistent TikTok social graph, with no iOS version. You can imagine the sighs of relief beygir Tencent head office. pic.twitter.com/ocpIy4qdha

— Matthew Brennan (@mbrennanchina) January 15, 2019

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved