Kişisel Web Blog

TikTok haber kaynağında native video reklamları test etmeye başladı

15.02.2019
102
TikTok haber kaynağında native video reklamları test etmeye başladı
Sessiz sedasız yayına alınan TikTok Lite 12 milyon indirmeye ulaştı

Geçtiğimiz haftalarda sizlere TikTok’un reklam modellerinin belli olduğunu aktarmıştık. Reklam verenlere 4 farklı reklam modeli sunmaya hazırlanan TikTok,  haber kaynağında doğal (native) video reklamlarını test etmeye başladı.

TikTok’un ABD’li kullanıcılara gösterdiği bu yeni reklam modeli Specialized isimli bir bisiklet firmasına ait.  Sponsorlu ibaresine sahip olan reklam, Haber Kaynağı’nda gösteriliyor ve “Daha Fazla Bilgi Al” düğmesine sahip.

Büyük ihtimalle bu düğme kullanıcıları reklam verenin web sitesine ya da satış sayfasına yönlendirmek için tasarlandı. Ancak Specialized markası “Daha Fazla Bilgi Al” düğmesini şimdilik sadece TikTok profiline yönlendirmek için kullanıyor.

Bunun yanı sıra yönlendirilen profil sayfasında da yeni özellikler dikkat çekiyor. Bu kapsamda profilin altında yer alan doğrulama işaretinin yenilenmiş olması ve kullanıcı adının altında “Specialized Bikes Page” ibaresinin yer alması öne çıkıyor.

Bu noktada şimdiye kadar TikTok’ta yer alan profillerin sadece kullanıcı adı kullanabildiğini belirtmekte fayda var. Bazı durumlarda TikTok’ta “popular creator” veya “Official Account” gibi ibarelere de rastlanıyordu. Üstelik bu ibarelere yer veren hesaplar hesaplar mavi bir tik yerine turuncu bir tik işaretiyle onaylanmış görünümüne kavuşuyordu.

Profildeki dikkat çeken bir başka değişiklik ise profilin alt kısmında yer alan pop-up banner. Banner’da “Websitesine git” ya da “Daha Fazla Bilgi Al” seçenekleri kullanıcılara gösteriliyor. Test aşamasında olan bu yeni özelliklerin henüz tam olarak çalışmadığını da ekleyelim. Banner, profil sayfasında her zaman görülmezken, “Daha Fazla Bilgi Al” düğmesi de her daim çalışmıyor.

Rolling through TikTok and got an ad from Specialized Bikes that just takes you to their profile when you tap “Learn more” but then brings up “video ads do not support this feature” when you tap on the promoted music track. pic.twitter.com/hBmedThVON

— Jeff Higgins (The Cool One) (@ItsJeffHiggins) February 14, 2019

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved