Kişisel Web Blog

Tesla’nın tasarımcısı Andrew Kim, Apple’da çalışmaya başladı

25.12.2018
289
Tesla’nın tasarımcısı Andrew Kim, Apple’da çalışmaya başladı

ILK OLARAK Microsoft’un tasarım dilini her tarafta tasarlamasıyla takdire değer tasarımcı Andrew Kim, Apple‘dan gelen meslek teklifinden dolayı Tesla’daki üst seviye tasarımcı görevini bıraktı. Andrew Kim’in LinkedIn profiline baktığımızda bu yılın aralık ayından beri Apple için çalıştığını da görebiliyoruz. Keza Andrew Kim’in Instagram paylaşımı da kendisinin geçtiğimiz hafta Apple’daki ilk çalışma günü olduğunu anlamamıza muavin oluyor.

Tesla’nın Model 3, Semi gibi araçlarının tasarımında tahsis bölge Andrew Kim’in Apple kadar işe alınması, Apple’ın hakiki bir araç üstünde çalıştığını bilgisini de doğruluyor çağrıda bulunmak mümkün.

Slate tasarım dili konseptini 2012’de online olarak yayınladıktan sonra Kim, Microsoft tarafından işe alındı ve burada Windows 10 UI tasarımı ile HoloLens ve Xbox One S gibi ürünler üstünde çalıştı. 3 sene 6 ay baştan başa Microsoft’ta çalışan Andrew Kim, akabinde Tesla tarafından işe alındı. LinkedIn’de yer alan bilgilere tarafından Tesla’da Model 3, S, X, Y ve Roadster V2 ile Semi de dahil olmak üzere değişik araçların tasarımlarına katkıda bulundu. 2017 yılında yayınlanan bir röportajda Kim, Tesla’daki odak noktasının, Model 3’teki kabin alanının tasarımı olduğunu, bir insanın sonunda bir bilgisayar kadar yönetilebilecek bir otomobilin ihtiyaçlarını dengelemek durumunda kaldığını söylemişti.

Apple’ın senelerdir SUV araçlara alaka duyduğu söyleyebiliriz. Şirketin kendi kendini süren yazılımlara hedefe kilitlenmek için 2016 yılında fiziki otomobil donanımı üzerinde çalışan ekipleri her tarafta lanse edildiği bildirildi. O zamandan beri, Apple’ın otonom test arabalarının kendi kendini süren donanımdan oluştuğunu anlatmak mümkün. Tesla’nın araç kiralama mühendisi Doug Field Apple’a döndükten daha sonra Andrew Kim’in de işe alınması, Apple’ın bu konuda önemli adımlar attığını gösteriyor. Bu konuda olabilecekleri ise defalarca birlikte bekleyip göreceğiz.

Andrew Kim Apple Tesla

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved