Kişisel Web Blog

Talebe dayalı teslimat girişimi Bringg, 25 milyon dolar yatırım aldı

16.01.2019
108
Talebe dayalı teslimat girişimi Bringg, 25 milyon dolar yatırım aldı

Talebe dayalı teslimat pazarı günden güne büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda yapılan bir araştırma da 2027 yılına kadar ticari ve endüstriyel talebin artmasına bağlı olarak sektörün 29,06 milyar dolara ulaşacağını ortaya koydu.

Bu büyümeyi fırsata çeviren bir şirket olan ve 2013 yılında, daha önce Gett ve Clarizen’in CTO’su olarak tanıdığımız Lior Sion ve MobileMax’ın eski kurucusu ve CEO’su Raanan Cohen tarafından kurulan Bringg, C Serisi yatırım turunda 25 milyon dolar yatırım aldı. Bringg’in 25 milyon dolar yatırım aldığı C Serisi yatırım turuna Siemens destekli küresel girişim fonu Next47, Salesforce Ventures, Aleph VC, OG Ventures, Cambridge Capital, Coca-Cola, Ituran ve Pereg Ventures gibi isimler katıldı. Kullanıcıları aralarında Walmart ve McDonald’s gibi büyük şirketlerin olduğu Bringg, aldığı yeni yatırımı globaldeki faaliyetlerini artırmak için kullanacağını açıklıyor.

Girişimin ürün paketi, perakendeciler, market zincirleri, tüketim malları şirketleri ve restoranlar için talebe dayalı teslimat işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış modüllerden oluşuyor. Bunların arasında teslimat teklifleri için bir API ve başarısız teslimatları öngören aksine bir lojistik aracı bulunuyor.

Bringg ile sipariş alıcıları, tip hizmetlerine ulaşmak zorunda kalmadan sınanmış teslimatları yönlendirmelerini karşılayan self-servis teslim geri dönüşü gibi seçeneklere sahip oluyor. Denklemin şoför tarafında ise canlı takip haritaları ve müşterilerin teslimat yapan kişilere açıklamalar vermelerini karşılayan güvenli bir mesajlaşma bileşeni bulunuyor.

Bu görevler buzdağının yalnızca görünen kısmı. Bringg, mahsul takibi, lojistik donanım, ödeme tahsilatı ve ambar işlemleri gibi işlemlerin yanı sıra teslimat ispatı, rota optimizasyonu, alıcı geri bildirimi ve sevkiyat gibi hizmetler de veriyor. Oysa girişime kadar esas maksat, teslimat yöneticilerini onlara neler olup bittiğine dair reel zamanlı bir bakış açısı vererek yükseltmek, bununla beraber da rota çizme ve sürücülerle pazarlık etme gibi görevleri yerine getirmekten kurtulmalarını karşılamak.

Bringg, Walmart’ın online siparişi hedefleyen pilot teslimat programı Spark Delivery‘nin temelini oluşturuyor. Bringg, teslimatlar için konutlara veya iş yerlerine içten yol alırken müşterilere uyarılar gönderiyor ve şoför programlarını optimize ediyor. Akabinde siparişleri otomatik olarak gönderiyor. Keza Coca-Cola, donanım onarımını kolaylaştırmak, mağaza raflarındaki stok ürünlerini ve daha fazlasını Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da kullanmak için Bringg’i kullanıyor.

şu anda Illinois ve New York‘ta ofisleri bulunan Bringg, 70 karakter ekiple etkinlik gösteriyor. Teşebbüs, 25 milyon dolarlık yeni yatırımla ekibini genişletmeyi de hedefliyor.

Bringg

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved