Kişisel Web Blog

Sosyal girişim Givin, Metin Hara ortaklığıyla ilk yatırımını aldı

26.12.2018
310
Sosyal girişim Givin, Metin Hara ortaklığıyla ilk yatırımını aldı

Elektrikli araç ekosisteminde daha yerinde koşullar oluştukça, bu araçlara olan istek de artacak kuşkusuz. Günümüz elektrikli araçlarınn tek bir şarjda daha uzun menzile sahip olması, daha kısa sürede sıkıntı olabilmeleri ve elbette enerjik bir istasyon ağının olması  da talebin artmasını sağlıyor.

Araç üreticileri talebi karşılayacak çözümleri teknoloji şirketleri ve akar yakacak istasyonları ile çözmeye çalışırken, BMW ve Porsche yeni sorumluluk istasyonlarını duyurdular. Alman araç üreticileri elektirikli araçların daha hızlı şarj olabilmelerini sağlayacak bir istasyon geliştirdiklerini açıkladılar.

İddialara kadar, elektrikli sorumluluk istasyonları 145KW enerji aktarımına sahip Tesla’nın Supercharger ağına kadar üç katı daha çabuk dolum yapıyor. FastCharge adını bölge şarj cihazı endüstride oyun değiştirici olabilir. Zira istasyon, yalnızca üç dakikada 100 km menzil için tatmin edici enerjiyi sağlayabiliyor.

450 kW enerji aktarımı karşılayan Porsche, her hücrenin bereketli bir şekilde çalışması ve sıcaklığın korunması için   özel bir soğutma sistemi geliştirdi.  Şimdilik yalnızca Almanya’da ve iki adet prototipi olan “FastCharger” bu yönü ile yakın zamanda potansiyel tüketicilerine ulaşabilir.

BMW elektrikli araç FastCharger Porsche Supercharger Tesla

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved