Kişisel Web Blog

Siparişlerinizi takip etmenize olanak tanıyan girişim: Hemenyolda

27.12.2018
195
Siparişlerinizi takip etmenize olanak tanıyan girişim: Hemenyolda
Siparişlerinizi takip etmenize olanak tanıyan girişim: Hemenyolda

Siparişlerinizi harita üzerinden takip etmenize imkan tanıyan yerli bir girişim olan Hemenyolda, kendini akıllı kurye takip yazılımı olarak tanımlıyor. 2017 yılının Kasım ayında Çağkan Çaylı ve Murat Nafiz Çaylı kadar kurulan Hemenyolda, takriben 3 ay içinde geliştirildi.

Kullanıma sunulduktan sonradan yaklaşık 6 ay boyunca müşterilerinden aldığı geri dönüşler ile geliştirmelerine aralıksız Hemenyolda, temelde SaaS olarak hizmet veren bir platform. Dağıtımın en maliyetli ve en kompleks aşaması olan son dağıtımı çözmeyi hedefleyen Hemenyolda, suni akıl tabanlı bir takip yazılımı olarak hizmet veriyor.

İşletmelerin evlere servis deneyimlerini geliştirerek, operasyonel maliyetlerini düşürmeyi ve gelirlerini yüzde 30‘a kadar artırmayı hedefleyen Hemenyolda, ilk hedef olarak yemek yayılma sektöründeki işletmeleri seçti. Lokanta yöneticilerine kuryelerini ve paketlerini tek bir sayfadan hemen olan olarak izleme ve yönetme imkanı sunan Hemenyolda, bununla beraber lokanta müşterilerine de siparişlerini harita üzerinden canlı takip etme olanağı da sunuyor.

150 binin üzerinde siparişin yönetilmesine arabuluculuk etti

Hemenyolda’nın en büyük avantajı ise son kullanıcının platformu kullanması için hiçbir kullanım indirmek zorunda kalmaması. Kullanıcılar ister Yemeksepeti üzerinden ister telefonla sipariş vermiş olsunlar, kuryelerini cep telefonlarına gelen SMS’teki link üzerinden canlı olarak izleyebiliyorlar.

Aralarında SushiCo ve Chinese & Sushi Express gibi zincirlerinde bulunduğu öyle fazla müşteriye sahip olan Hemenyolda, bugüne değin 150 binin üzerinde siparişin yönetilmesine arabuluculuk etti. Ülkemizde Pakettaxi, Scotty ve Glovo gibi rakiplere sahip olan Hemenyolda, rakiplerinden farklı olarak restoranlara kurye hizmeti temin etmek yerine, kendi kuryelerini daha gelişmiş teknolojilerle yönetebilecekleri bir yazılım sağlıyor olması.

Yurt açık havada ise Bringg, Onfleet ve Getswift gibi önemli rakiplere sahip olan Hemenyolda, şu başlıca değin herhangi bir yatırım almadı. Müşterilerinden aylık olarak götürdükleri sipariş sayısına kadar bir ödenti istek eden Hemenyolda, KOSGEB AR-GE ve İnovasyon Yardım Programı, İTÜ Çekirdek, Albaraka Garaj ve Workincubation kadar da destekleniyor.

Doğru partnerliklerle Hemenyolda’yı Türkiye’ye çabuk bir şekilde yayarak bütün sipariş verenlere sundukları deneyimi yaşatmak isteyen Hemenyolda, 2019 yılının Temmuz ayında ise yurt dışına açılmayı hedefliyor.

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved