Kişisel Web Blog

Sinemia’nın global gelirleri son bir yılda 38 kat büyüdü

02.01.2019
133
Sinemia’nın global gelirleri son bir yılda 38 kat büyüdü

Sinemia, ABD’de faaliyet göstermeye başlamasından sonradan, son bir takvim süreçte global gelirlerini 38 kat büyüttü. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde 4 kıta ve 5 ülkede hizmet vermeye başlayan platform, üyelik sistemi ile sinema konusundaki alışkanlıkları değiştiren iş modelini dünyaya tanıtmak için çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz sene ABD ile birlikte Kanada ve Avustralya açılımını da başlatan ve şimdi Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya pazarlarında hizmet veren Sinemia’nın toplam gelirinin yüzde 93’ü ise yurt dışından elde ediliyor.

2018 yılında, üyelik sistemi ABD’de hızla yaygınlaşmaya başlayan ve global açılımlarla büyümeye devamlı Sinemia’nın banka kartı altyapısının ve mobil cihazların kullanıldığı tüm ülkelerde yayına girebilecek fintech tabanlı bir altyapıya sahip olduğunu belirtelim. Türkiye, İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya’da, ayda 5 milyondan pozitif tekil kullanıcı kadar faal olarak kullanılan platform, toplam 6 bin 500 sinema salonu ve 56 bin ekranda hizmet sunuyor. Sinemia, faaliyet gösterdiği ülkelerin tümünde 20 milyar doları bulan sinema bileti pazarına hitap ediyor.

Amerika açılımının peşinde, 2018’de toplamda 38 kat artış elde eden Sinemia, aynı zamanda şu lahza toplam satışının yüzde 93’ünü yurtdışından elde ediyor. Sinemia’nın Kurucusu ve CEO’su Rıfat Oğuz, 2018 küresel rekabette teknolojileri baştan sona farklılaştıklarını ve başarıya ulaştıkları bir sene olduğunu söylüyor. Oğuz ayrıca 2019’da kişisel segmentte kavgacı büyümeye ve açılımlara devam edeceklerini, bu yeni dönemde stratejilerinin kurumsal ürünler ve teknoloji ihracatı ile global büyümeyi hızlandırmak olacağını sözlerine ekliyor.

Dünyadaki 41 milyar dolarlık sinema bileti pazarının yüzde yüzde 50’sine hitap eden Sinemia, ABD basınının da dikkatini çekmeye devam ediyor. Sinemia’nın bugüne dek CNN, Techcrunch, Forbes, Fortune, Wired gibi çoğu yayında yer aldığını da belirtelim.

Rıfat Oğuz sinemia

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved