Kişisel Web Blog

Seyahat odağında fintech girişimi Uplift, 123 milyon dolar yatırım aldı

24.01.2019
104
Seyahat odağında fintech girişimi Uplift, 123 milyon dolar yatırım aldı

Gezi girişimi Uplift, C Serisi yatırım turunda 123 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Uplift, işleri konusunda uzun bir süredir sessizliğini koruyordu. Hatta girişimin kurucusu ve CEO’su Brian Barth, eski gezi girişimi SideStep‘i de 200 milyon dolar karşılığında Kayak‘a satmıştı.

Uplift’in 123 milyon dolar topladığı ve Madrone Capital Partners tarafından yönetilen C Serisi yatırım turunda karşımıza Draper Nexus, Ridge Ventures, Highgate Ventures, Barton Asset Management ve PAR Capital gibi isimler çıkıyor.

Uplift, United Airlines, Southwest and American Airlines tatil siteleri ile Allegiant Travel Company ve Kayak gibi ortaklarla birlikte çalışarak, kullanıcıların seyahatlerini aylık taksitler halinde ödemelerini sağlıyor. Mesela; bir aile Disneyland’e tatile gitmek isterse ve bu tatilin toplam fiyatı 2 bin dolar tutuyorsa, Uplift ile bunu aylık olarak bir yıl içinde 189’ar dolar biçiminde ödemek muhtemel olacak. Teşebbüs bu şekilde gezi maliyetlerini de düşürmeyi hedefliyor.

Uplift iki yıldan daha kısa bir süre önce başlatılsa da şirketin 2019’da yaklaşık 1 milyar dolar kredi kullanmaya devam ettiğini belirtelim. Bir Takım ortaklar için Uplift, şirketlerin işlerinin yüzde 20’sini temsilcilik ediyor. Yeni finansman da Uplift’in yeni ortaklar yaratması, yeni hizmetler sunması ve işi daha da büyütmesi için kullanılacak. Şirketin aynı zamanda kendi pazarını belirlemek yerine ortaklarıyla tüketicilere ulaşmaya odaklanacağını da bildirmek mümkün. Kısacası Uplift, kendi pazarını meydana getirmek yerine ortaklarının daha pozitif genişlemesini ve daha fazla kullanıcıya ulaşmasını hedefliyor.

Uplift

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved