Kişisel Web Blog

RBS öğrencileri hedefleyen fintech girişimi Loot’un yüzde 25’ini satın aldı

08.01.2019
111
RBS öğrencileri hedefleyen fintech girişimi Loot’un yüzde 25’ini satın aldı

Royal Bank of Scotland‘ın yakın gelecekte hizmete sunmayı planladığı dijital bankacılık projesi  için öbür bir yol izliyor. Banka az önce kendi dijital bankacılık projesini bile hayata geçirmeden birincil satın almasını yaptı.

Öğrenci odaklı fintech girişimi Loot‘tan yüzde 25 hisse sahibi olan RBS, bu hisseleri iki yatırım turunda elde etti. Ilk etapta 2 milyon pound ve sonrasında ise 3 milyon poundluk ödemelerle girişimin yüzde 25 sahipliğine ulaştı. Royal Bank of Scotland, bu satın almaları ise yeni dijital bankacılık projesi  şemsiyesi altında yapıldığını açıkladı.

2014 yılında öğrenciler için bir banka hesabı olarak kurulan dijital banka Loot, temassız ödeme özellikli Mastercard’ları ve banka hesaplarıyla öğrencilere ulaşmaya çalıştı. Öğrencilere uygulama yoluyla harcamaları üzerinde yoklama sahibi olabilme ve bütçelerini yönetebilme nedeniyle yola çıkan teşebbüs, öğrencilerin birikim yapabilme kabiliyetlerini de geliştirmeyi hedefliyor.

Şu belli başlı değin 175 bin müşteriye erişmeyi başaran Loot, sadece öğrenciler dikeyinde kayda değer bir dijital bankacılık örneği olmayı başarmış durumda. RBS’den aldıkları yatırım da bunu kanıtlar nitelikte. RBS’in geliştirmeye devam ettiği dijital bankacılık projesini 2019 yılının sonlarında açmayı planladığı bilinirken, Loot’un faaliyetlerine aynen devam edeceğini söylememiz mümkün.

Bó Loot RBS Royal Bank of Scotland

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved