Kişisel Web Blog

Quick Sigorta’nın sahibi Maher Holding, kredi risk yönetim platformu Kredico’yu devraldı

08.02.2019
138
Quick Sigorta’nın sahibi Maher Holding, kredi risk yönetim platformu Kredico’yu devraldı

Kredi tehlike yönetim platformu Kredico’nun reşitlik hisseleri, Maher Holding tarafından devralındı. Halihazırda sigorta, enerji, inşaat ve eğitim alanlarında yatırımları bulunan Maher Holding’in Fintech alanındaki yatırımlar uyarı çekiyor.

Holding’in 3 sene önce kurduğu Quick Sigorta’nın kısa süre içinde başarıyı yakalamasının gerisinde, Turkland Sigorta’yı bünyesine kattığını hatırlatmakta da fayda var. Yatırımlarına hız kesmeden sürekli Maher Holding’in CEO’su Levent Uluçeçen, daha önce yaptığı bir açıklamda Holding’in özellikle teknoloji ve finans alanında yatırımlar yapacağını duyurmuştu.

Bu kapsamda Kredico ile yapılan anlaşma çerçevesinde şirketin reşitlik hisselerini devraldıklarını ifade eden Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen şunları söyledi:

“Kredico markası bundan daha sonra faaliyetlerine Maher Holding bünyesinde devam edecek. Bu yatırım bizim teknoloji ve finans alanında planladığımız yükselme çalışmalarının bir parçasıdır. Kredico ile sigorta ve finans sektörüne karşın bir çok yeniliği hayata geçireceğiz”

Altyapı yatırımlarını tamamladıklarını gösteren Kredico Kurucu Ortağı Ender Varlık ise kredi risk karar motoru ve platformunu  yayına aldıklarını açıkladı:

“Kredico, parasal ve coğrafi bazlı segmantasyon verilerini kullanarak oluşturulmuş algoritma ile bireylerin ve işletmelerin kredi risk puanını hesaplamaktadır. Tübitak Kobi Ar-Ge Başlangıç Destek Programı dahilinde finansal geçmişi olmayan bireylerin kredi tehlike puanlarının hesaplanmasında kullanılmak üzere veri zenginleştirme çalışmalarına devam etmektedir”

Kredico Maher Holding Quick Sigorta

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved