Kişisel Web Blog

PUBG ve Fortnite’a iddialı rakip: Apex Legends

08.02.2019
107
PUBG ve Fortnite’a iddialı rakip: Apex Legends

Bilhassa geçtiğimiz yıl oyun dünyasını etkisi altına alan Battle Royale oyunları 2019 yılında da karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. Oyun dünyasının en kayda değer firmalarından olan Electronic Arts (EA), PUBG ve Fortnite rakibi olan Apex Legends oyununu kullanıma sundu.

Sevilen Titanfall serisini de geliştiren Respawn Entertainment firması göre geliştirilen Apex Legends, pazarda yer alan o kadar fazla alternatifin ve PUBG’nin aksine tamamen ücretsiz durumda. Rakiplerine oranla başarılı grafikler ve hızlı sayılabilecek bir oynanış sunan Apex Legends, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında mevcut durumda.

3 günde 10 milyon kullanıcı

Kısa süre içinde oyuncular kadar benimsenen Apex Legends, piyasaya çıkmasından 24 saat sonradan 2,5 milyon, 3 gün ardından ise 10 milyon kullanıcıya ulaşmayı da başardı. Respawn Entertainment CEO’su Vince Zampella‘nın paylaştığı bilgilere tarafından Apex Legends, benzer anda 1 milyon oyuncu tarafında da oynanıyor.

Karşılaştırmak gerekirse Battle Royale oyunlarının tartışmasız lideri konumunda olan Fortnite’ın 10 milyon kullanıcıya erişmesi yaklaşık 2 hafta sürmüştü. Apex Legends’ın tersine ücretli bir oyun olan PUBG’nin 6 ay gibi bir sürede 10 milyon kullanıcıya ulaştığını da ekleyelim.

Oynanışın Titanfall oyunlarına fazla benziyor olması ve tamamen ücretsiz olması ile kısa sürede büyük bir başarı yakalayan Apex Legends, Battle Royale oyunlarının geleceği olabilir. Apex Legends’ta rakiplerinden öbür olarak 8 karakter bulunduğunu ve bu karakterlerin bambaşka özelliklere sahip olduklarını da belirtelim.

Oynanış anlamında Fortnite’tan çok PUBG ve Call of Duty: Black Ops 4 | Blackout oyunlarına benzerlik gösteren Apex Legends, Fortnite ile birlikte Battle Royale oyunlarının geleceği haline gelebilir. Dilerseniz Apex Legends oyununu PlayStation 4 için buradan, Xbox One için buradan ve son olarak PC için buradan indirebilirsiniz.

Apex Legends Fortnite PUBG

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved