Kişisel Web Blog

Picas: Google fontlar ile kelime odaklı logo oluşturma aracı

02.01.2019
135
Picas: Google fontlar ile kelime odaklı logo oluşturma aracı
Picas: Google fontlar ile kelime odaklı logo oluşturma aracı

Basit kullanıma sahip bir web arabulucu olan Picas, Google fontlarından faydalanarak logo tasarımı yapmanızı sağlıyor. Şekil veya grafiklerden çok kelime odaklı logolar ortaya dışında tutmak için izlemeniz gereken adımlar ise oldukça basit. Ilk Kez Picas’ın size sağladığı anlamsız alana proje ya da markanızın ismini yazın ve arkasında özlem ettiğiniz fontu seçerek işlemi tamamlayın.

Eğer hangi fontu seçeceğinizden belli değilseniz, kendimi şanslı hissediyorum tuşuna basarak, tesadüfen fontlar denemeniz de mümkün. sırası gelmişken Picas’ın yalnızca font seçiminde yok, renk ve stil konusunda da destek verdiğini belirtmekte fayda var.

Picas, her ne değin renk seçimi için seçenek sunan bir tablo sunmasa da göstermek istediğiniz rengin hex kodlarını girerek oluşturduğunuz logoya uygulayabiliyorsunuz. Tarz konusunda ise fontun büyüklüğünü ayarlayabiliyor, Bold ve Italic seçeneklerini logonuza yerleştirebiliyorsunuz.

Son olarak png indir seçeneğine basarak oluşturduğunu logoya hızlıca kavuşabiliyorsunuz. Benzer anda bir fazla projeyi test eden girişimciler için Picas’ın geçici olarak iyi bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Ancak potansiyel kullanıcıların aracısız olarak google fontlar üstünde Canva gibi araçlarla çalışması da laf konusu olabilir.

Bu açıdan Picas’ın bu sadeliği ve basitliği ön planda tutarak yeni özellikler sunması, kullanıcıların bu arabulucu tercih etmesini sağlayabilir. öte yandan ProductHunt yorumlarında da görüleceği üzere Picas şimdilik kendini MVP (en yalın ve sade ürün) olarak tanımlıyor. Dolayısıyla Picas’ın ilk etapta geniş çapta geliştirmelerden ve ayrıntılı özelliklere yer vermekten kaçınacağını söylemek muhtemel.

Google Fonts Logo Picas

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved