Kişisel Web Blog

Photo Creator ile kendi ücretsiz stok fotoğraflarınızı üretin

29.01.2019
123
Photo Creator ile kendi ücretsiz stok fotoğraflarınızı üretin

Lunacy, Fugue, Moose ve Ouch! dahil olmak üzere şimdiye değin yazılarımızda icons8‘in bir çok ürününe yer verdik. Her defasında çıtayı yükseltmeyi başaran icons8, bu sefer stok fotoğraf müdavimlerini sevindirecek bir ürünle karşımızda. icons8’in yeni ürünü Photo Creator, bedava bir stok fotoğraf üretme arabulucu.

Photo Creator, panelinde bulunan stok fotoğrafları kullanarak yeni fotoğraflar üretmenizi sağlıyor. Photo Creator’ı göstermek için web sayfasına gittiğinizde ilk kez Photo Creator yapımı stok fotoğraflar ile karşılaşıyorsunuz. Bunlardan herhangi birine tıklayarak, fotoğrafları düzenleyebileceğiniz gibi sıfırdan kendi stok fotoğrafınızı da oluşturabiliyorsunuz.

Eğer kendi fotoğrafınızı oluşturmaya kararlıysanız ilk olarak işe model seçimiyle başlayabilirsiniz. Modeli seçtikten daha sonra görselinizin altında beliren önerileri peşine düşüp takip ederek görsele eklemek üzere arkaplan ve nesne seçimi yapmanız da olası.

Fakat önerile size hitap etmiyorsa sol tarafta bulunan sekmelerden arkaplana uygulayacağınız görseli ya da rengi seçebilir, nesneler arasından konuya olan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

 

Sekmeler üzerinden metin seçeneğine tıklayarak görselin üzerine bir metin yerleştirmeniz de olası. Yerleştireceğiniz metnin rengini, konumunu ve font özelliklerini de size sunulan menü üzerinden belirleye bildiğinizi söyleyelim.

bu arada oluşturacağınız görselin boyutlarını da yukarıdaki açılır yemek listesi üzerinden kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Görseller SLR kamera boyutunda olabileceği gibi iPhone ekran boyutlarına veya Instagram Hikayeler gibi sosyal medya paylaşımlarına yerinde boyutlara göre düzenlenebiliyor.

Görselleri indirmek istediğinizde ise Photoshop ve PNG olmak üzere iki ayrı format seçeneği karşınıza çıkıyor. İndirmek istediğiniz formatın boyutları aralarında da tercih yapabiliyorsunuz. bu vesileyle yerleştirilen ürünlerin boyutlandırma ve gölgelendirme seçeneklerine sahip olduğunu da belirtelim.

Açık Konuşmak Gerekirse Canva gibi kendi görselimizi de yükleyebileceğimiz bir format olması, sosyal ağ tarafında çalışan bir çok kişiyi mutlu edebilirdi. Bu Nedenle bir durumu görsel olarak aktarmanın yanı sıra mahsul yerleştirme yerine getirmek da laf konusu olabilirdi. aynı zamanda oluşturulan görsellerde gerçeklikten çok sahtelik duygusunun daha ağır bastığını söyleyebiliriz.

Buna rağmen sitenin ortaya koyduğu fikrin özgünlüğü ve platformun kullanımı epeyce etkileyici. Kim bilir olur ya de bu gidişle sosyal ağlarda önüne geçilemeyen GIFlerin yerini, konut yapımı stok fotoğrafların aldığını görebiliriz.

Icons8 Photo Creator

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved