Kişisel Web Blog

PDF dosyalarınızı responsive mobil sayfaya dönüştüren servis: Smart Zoom

28.01.2019
121
PDF dosyalarınızı responsive mobil sayfaya dönüştüren servis: Smart Zoom
PDF dosyalarınızı responsive mobil sayfaya dönüştüren servis: Smart Zoom

İspanya merkezli yayın girişimi Publica.la‘nın yeni özelliği Smart Zoom, PDF dosyalarınızı responsive mobil sayfalara dönüştüyor. Smart Zoom bir uçtan bir uca basın bültenleri ya da basılı dergi ve gazete formatı üzerinde çalışanlar, zahmetsizce mobil edisyonlarını yayınlayabiliyor. Diğer Taraftan bu mobil versiyonlar responsive olduğu için her ekran boyutuna kolayca uyum sağlıyor.

Smart Zoom doğruca PDF formatında yayınları peşine düşüp takip eden kullanıcılar, PDF ve mobil sürüm aralarında kolayca seçim yapabiliyor. aynı zamanda Smart Zoom’a yüklenen yayınlar, kolayca sesli içeriklere dönüştürülebiliyor. Bu Nedenle yayını okumak yerine toplu taşımada veya diğer işlerle meşgulken dinlemeyi seçim eden kullanıcılar, yayının sesli versiyonunu kolayca tüketebiliyor.

sırası gelmişken Smart Zoom’a yüklenen PDF formatlarının, mobil edisyona dönüştürüldükten sonra sosyal ağlarda zahmetsizce paylaşılabildiğini de söyleyelim. Smart Zoom’a bir kısmet tahsis etmek isteyen geleneksel yayıncılar, 14 jurnal deneme sürümüne tescil olarak 100 kullanıcıya değin 10 yayın paylaşımında bulunabilirsiniz. Bu sürümde yayınları okuyucularınıza ücretli olarak sunma şansınız olduğunu da belirtelim. Eğer sınırsız kullanıcıya sınırsız yayımlamak istiyorsanız, aracısız girişimle iletişime geçmeniz gerekiyor.

Smart Zoom’u göstermek için öncelikle Public.la’ya tescil olmanız gerekiyor. Arkasında karşınıza çıkan panelde Oluştur kısmına basarak yeni bir yayın oluşturabiliyorsunuz.

Sürükle bırak prensibiyle yayınınızı oluşturduktan sonradan başlığı ve açıklamayı istediğiniz gibi düzenleyebilir ve metatagler ekleyebiliyorsunuz.

Aynı açılır pencere üzerinden yayının ne dek vakit her tarafında erişlebilir olacağını seçebiliyor ve yayına ulaşmaları için kullanıcılardan aidat talep edebiliyorsunuz.

Dosyanız panele yüklendikten sonradan ise linki kopyalayarak sosyal ağlarda paylaşabileceğinizi ekleyelim. Aynı alandan dosya için geçici bir link oluşturmanız da muhtemel

Son olarak panel üzerinden istatistiklere de erişebildiğinizi söyleyelim. Bu Nedenle yüklenen dosyayı kimlerin ne dek vakit boyunca görüntülediğini kolayca öğrenebiliyorsunuz.

gerçi dosyayı bir mobil tecrübe olarak değerlendirdiğimizde, mobil yayın alanıdaki sitelerle yarışamayacağını söyleyebiliriz.  Böyle bakıldığında arşivlerini dijitalleştirmek isteyen kurumların veya kapalı eğitim gruplarının bu aracı kullanmak istemesi olası. Oysa basın ya da içerik tarafındaki yayıncıların bu araçla şimdilik ilgilenebileceğini göz önünde bulundurmak kuvvet.

Publicala Smart Zoom

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved