Kişisel Web Blog

Otonom araçlara yönelik pozitif bir algı oluşturulması için koalisyon kuruldu

08.01.2019
114
Otonom araçlara yönelik pozitif bir algı oluşturulması için koalisyon kuruldu

Otomotiv sektörünün önde gelen şirketlerinden,  kar amacı gütmeyen ve akademik kurumlardan oluşan geniş bir koalisyon, otonom ve yüksek teknolojili araçların daha tehlikesiz ve emniyetli bir dönüşümlerini sağlayabilmek için bir koalisyon kurdu.  Partners for Automated Vehicle Education ya da kısaltılmış adı ile PAVE, halkı otonom araçlar ve potansiyelleri hakkında bilgilendirmek, bu nedenle herkesin taşımacılığın geleceğini şekillendirmeye bütünüyle katılımlarını temin etmek amacı ile kuruldu.

ABD’nin Las Vegas şehrinde başlayan CES 2019‘da ismi lanse edilen PAVE, ABD genelinde tüketicilere sürüş testleri ve otonom sürüş teknolojisi sunmak için faaliyetler düzenleyecek. öte taraftan federal, eyalet ve lokal yetkililerin konuya yönelik politik kararlar almalarına yardımcı olmaya yönelik eğitim atölyeleri düzenleyecek. Yeniden perakende satış ve müşteri hizmetleri personeline dağıtılmak üzerek eğitim materyalleri hazırlayacak.

Ulusal Emniyet Konseyi’nin Başkanı ve CEO’su Deborah AP Hersman, PAVE’in açılış benzer başkanlığını yapacak. Hersman’a tarafından koalisyon üyeleri bambaşka çıkar gruplarından oluşsa da ortak bir inancı paylaşıyorlar. Hersman, ‘Otomatik araçlar da dahil elde etmek üzere ileri teknolojilerin potansiyelini, taşımacılığın emniyetini, mobilitesini ve sürdürülebilirliğini dönüştürmek ve halkı bütün olarak bilgilendirmenin bu potansiyeli yerine getirmek için durum olduğu inancını paylaşıyoruz.’ dedi.

PAVE, tüketicilere ve kanaat önderlerine teknolojiyi, mevcut durumunu ve gelecekteki potansiyelini anlayabilmeleri için  realist bilgiler sağlamaya çalışacak. öte taraftan koalisyon üyeleri, tüketicilere AV teknolojisini görme, dokunma ve kavrama yeteneği kazandırmak için SAE International ile ortak yürütülen atölye çalışmalarına sponsor olacak. Koalisyon keza, web sitesi ve sosyal ağ kanalları üzerinden otonom araçların halk üzerinde olumlu bir etki bırakmasına yönelik faal bir irtibat stratejisi izleyecek.

PAVE üyesi olan şirketler şöyle:

Amerikan Araba Birliği (AAA), American Public Transportation Association, Audi of America, Autonomous Intelligent Driving Aurora, Consumer Technology Association Cruise, Daimler INRIX, Intel Mobileye, Munich Reinsurance America, Inc., National Council on Aging National Federation of the Blind National Safety Council, NVIDIA, SAE International Securing America’s Future Energy,Toyota, U.S. Chamber of Commerce Volkswagen, Voyage, Waymo, Zoox.

Partners for Automated Vehicle Education PAVE

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved