Kişisel Web Blog

Otonom araçlara veri sunan Vinli, 13,5 milyon dolar yatırım aldı

05.02.2019
111
Otonom araçlara veri sunan Vinli, 13,5 milyon dolar yatırım aldı
Otonom araçlara veri sunan Vinli, 13,5 milyon dolar yatırım aldı

Benzer vasıta platformu Vinli bugün B serisini 13.5 milyon dolar ile kapattığını duyurdu. Şirket bu yeni yatırımı, mobilize hizmetlerini ve entegrasyonlarını yaygınlaştırmak için kullanacak. Yeni yatırımcıların yanı sıra daha önce platforma katkıda yer alan yatırımcıların yer aldığı yatırım turu sonucunda Vinli’nin değerlemesi 20 milyon doların üstüne çıktı.

Zeki konseptiyle ayrıca kullanıcıların keza de teşebbüs ekosisteminin dikkatini çeken Vinli’nin 2019’daki odak noktası, araba üreticilerine ve ulaşım sağlayacılarına derin bilgi istihbaratı sunmak. Otonom araçları konusunda yaşanan gelişmeleri düşündüğümüze Vinli’nin kendini dönüştürmek adına zeki adımlar attığını söyleyebiliriz.

Şirketin CEO’su Mark Haidar ise yatırımla ve endüstriyle ilgili şunları söyledi:

“Yatırım, sektördeki yerimizi doğruluyor. Son beş yılda, endüstrinin geliştiğini ve dijital hizmetler göre yönlendirilen bir sektöre doğru evrildiğini gördük. Günümüzde şirketler, yalnızca gelişen sayıda veri kaynağını cesaretlendirmek için yok, aynı zamanda son müşterilerine ansızın pozitif hizmet teklifi sunmak için uygulanabilir veri çözümlerine gereklilik duyuyor. Büyük filoların ve otomobil üreticilerinin akıllı veri istihbaratına erişimini kolaylaştırmaya odaklandık. Bu iş ortaklarının ölçeklendirmesine yardımcı olmak ve bu konuda  başarıya ulaşmak Vinli’de en çok görmek istediğimiz şey.”

Son yatırım turuyla birlikte Vinli, platformunu elektrikli araçlarla entegre etmek istiyor ve pazarı değerlendirmek için enerji şirketi E.ON’a yöneliyor. Vinli elektrikli mobilite ve elektrikli araç filoları için sunduğu hizmetleri  yaygınlaştıracağını açıklama ediyor.

Az Önce fazla faaliyet gösterilmeyen bir pazara adım atmayı tercih eden Vinli, benzer araçların artışıyla birlikte ortaya çıkacak olan ihtiyaçları şimdiden gidermeyi hedefliyor. Bu da bize gelecekte Vinli’nin daha pozitif artma kaydedeceğini ve araçlara karşın derin bir veri tabanına sahip olacağını gösteriyor.

Vinli

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved