Kişisel Web Blog

Onedio’nun gerçek para ödüllü canlı bilgi yarışması: Oyna Kazan

14.01.2019
391
Onedio’nun gerçek para ödüllü canlı bilgi yarışması: Oyna Kazan

Ülkemizde hakiki para ödüllü, canlı mobil data yarışmaları günden güne büyüme gösteriyor. Webrazzi Ödülleri 2018‘de “Yılın Girişimi“, “Yılın Mobil Uygulaması” ve “Yılın Girişimcisi” ödüllerini şampiyon Hadi‘nin kısa bir zaman dahilinde gösterdiği büyük başarıdan sonra Türk Telekom da Eleq isimli yarışmasını yayına almıştı. Şu Anda ise sizleri, yine Webrazzi Ödülleri 2018’de “Yılın En Başarılı YouTube Kanalı” ve “Yılın Haber Sitesi” ödüllerini şampiyon Onedio kadar hayata geçirilen yepyeni bilgi yarışması Oyna Kazan‘la sunmak istiyoruz.

Oyna Kazan’da nasıl para kazanılır?

Sunuculuğunu İbrahim Selim’in üstlendiği Oyna Kazan da tıpatıp Hadi ve Eleq’te olduğu gibi hakiki para ödülü kazandırıyor, ancak yarışmanın mekaniği diğerlerine tarafından biraz daha bambaşka ilerliyor. Örneğin; Hadi’de toplamda 12 soru bulunuyor ve toplam ödül son soruyu doğru yanıtlayan kişiler arasında paylaştırılıyor. Ama Oyna Kazan’da bu şart birazcık daha çeşitlilik gösteriyor. Başta şunu belirtmemiz gerekiyor; Oyna Kazan’da spesifik bir soru sayısı bulunmuyor, “Kazandıran Sorular”a vermek için geriye doğru 10 kişinin kalması gerekiyor. 10 kişi kaldığında herkes minimum ödülü halihazırda kazanmış oluyor. Fakat büyük ödülü galip gelmek için geriye doğru bir kişinin kalması gerekiyor. O yüzden son 10 birey kalana kadar para kazandıran sorulara geçilmiyor, bu da soru sayısının kesintisiz değişmesine neden oluyor.

Toplam soru sayısı değişiyor

Soru sayısının uzun fazla olması ve müsabaka sorularının muadillerine kıyasla daha baskı olması ise Oyna Kazan’ı dikkat çekici yapan teferruat arasında yer alıyor. Diğer bilgi yarışmalarında son soruyu bilseniz bile kazandığınız ödül gerçekte çok düşük miktarlar oluyor. Ama Oyna Kazan’da, verilen ödüle kadar değişim göstermekle birlikte kazandığınız arz en düşük çift rakamları buluyor. Öteki yarışmalarda kazandığınız parayı çekebilmek için minimum 20 TL kazanmış olmanız gerekiyor, lakin Oyna Kazan’da paranıza ulaşmak için kasanızda asgari 50 TL olması gerekiyor. Fakat bahşedilen ödül miktarını göz önünde bulundurduğumuzda bunun fazla bayağı bir tedarik olduğunu söyleyebiliriz.

Oyna Kazan’da nasıl joker kazanılır?

Oyna Kazan’daki joker mantığı da diğer yarışmalardan biraz farklı olarak karşımıza çıkıyor. “Ekstra Can”, “Eleme” ve “Çift Yanıt” olmak üzere üç öbür joker türü bulunuyor ve bu jokerleri “Kazandıran Sorular”dan önce kullanmanız gerekiyor. Son 10 kişi kaldığında haksız rekabeti durdurmak için bu jokerleri kullanmanıza olanak verilmiyor. Jokerleri kazanmak için başka birinin sizin kullanıcı adınızı referans göstermesi gerekiyor. Eğer daha artı hakkınız olsun istiyorsanız her türden tek joker için 2,99 TL ya da 6 adet joker için 12,99 TL ödemeniz gerekiyor. Platformda şimdilik “2’li Full Joker Paketi” adlı bir paket de bulunuyor ve 6,99 karşılığında her jokerden ikişer adet almış oluyorsunuz.

Onedio tarafından hayata geçirilen ve derhal beta sürümünde olan Oyna Kazan’ı App Store ve Google Play Store‘dan indirmek muhtemel. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra “Antre Bileti” yazan yere kod olarak, Türkçe karakterlerle “oynadıkçakazan” yazmanız yeterli oluyor. Akabinde siz de Oyna Kazan’da yarışmaya başlayabiliyorsunuz. Uygulamanın beta sürümünden ne vakit çıkacağı ise henüz belli yok, ama tek seferde yarışan kullanıcı sayısının 1600’leri geçtiğini de belirtelim.

Onedio Oyna Kazan

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved