Kişisel Web Blog

Onedio’nun canlı bilgi yarışması Oyna Kazan hakkında merak edilenleri Kaan Kayabalı cevapladı

15.01.2019
141

Dün sizlere Onedio‘nun gerçek para ödüllü, canlı veri yarışması Oyna Kazan’dan bahsetmiştik. Haberimizin üzerine Onedio CEO’su Kaan Kayabalı, Oyna Kazan hakkında merak edilenleri ve gelecek hedeflerini bizlerle paylaştı.

Kaan Kayabalı’nın paylaştıklarına göre müsabaka şu an beta sürümünde o yüzden yalnızca kapalı devre olarak, yalnızca kodu girenler arasında yapılıyor. Webrazzi okurları da bu beta döneminde, yarışmaya yeralma için “oynadıkçakazan” veya “onedio” kodlarını girerek yarışmaya katılım gösterebilirler. Şubat ayında cümbür cemaat için faal edilecek olan Oyna Kazan’da tüm yarışmacılara ilk jokerler Onedio kadar hediye ediliyor.

Oyna Kazan’da ödül nasıl dağıtılıyor?

Oyna Kazan, en son 1 birey kalana değin devam ediyor ve o kişi büyük ödülü kazanmış oluyor. Kayabalı, hemen beta sürecinde olduğu için 1. olan kullanıcının kazandığı ödül 375 TL olsa da başlangıç sonrası ödüllerde ciddi artışlar olacağını söylüyor. Bu artışa göre beta sürümünde birincil 10 olan kazanan sayısı değişecek ve ilk 1000’e giren cümbür cemaat para ödülü kazanmaya başlayacak. Yarışmanın gününe ve konseptine göre 1. olan kullanıcının kazandığı ödülün 1000 TL ila 100 bin TL aralarında değişeceğini de belirtelim. Ilk 1000’e kalan kullanıcılar da asgari 5’er TL kazanmış olacak. Ilk 500, 100, 25 ve 5’e girenler de katlanarak çoğalan para ödüllerini kazanmaya yargı kazanacak.

Kaan Kayabalı, her yarışmada her jokerden sadece 1 adet kullanılabildiğinin de altını çiziyor. Kazandıran Sorular’a geçilince, yani yarışmada 1000 birey kalınca ise joker kullanılamıyor.

Oyna Kazan’ın globaldeki adı “Quiz Royale”

Onedio’nun Oyna Kazan yarışmasını yerli rakiplerden ayıran bir özellik de yarışmanın globalde “Quiz Royale” adıyla yayınlanacak olması. Kayabalı, şu sıralar tüm oyun dünyasını kasıp kavuran, en sona kalan 1 kişinin kazandığı “Battle Royale” oyunları ile Fortnite ve PubG’den esinlenildiği için böyle bir isim seçildiğini belirtiyor. Aldığımız bilgilere kadar global yayınlama, ilk önce Onedio’nun etkinlik gösterdiği Rusya pazarında başlayacak, hemencecik akabinde Arapça, İspanyolca ve İngilizce yarışmalar da etkin edilecek.

5 yeni uygulamadan ilki Oyna Kazan

Kayabalı, Oyna Kazan uygulaması içerisinde Mart ayında 1 yeni daha oyun lansmanı daha olacağını; konsept olarak, naklen yayın-kullanıcı etkileşimi ekseninde sene içerisinde birçok yeni oyun lansmanı yapılacağını da sözlerine ekliyor. Bu uygulamanın Onedio’nun bu sene tanıtacağı son kullanıcıyı hedefleyen 5 yeni uygulamadan ilki olduğunu söyleyebiliriz. Kaan Kayabalı’nın söylediğine göre Onedio medya şirketi olmasına karşın, bu uygulamaya bir medya ürünü değil, mobil bir oyun olarak yaklaşıyor; bu yüzden oyun dinamiklerinde önemli geliştirmelerin ve yeniliklerin kullanıcıları beklediğini belirtiyor.

Kaan Kayabalı Onedio Oyna Kazan

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved