Kişisel Web Blog

Nissan’ın 3D arayüze sahip sanal asistanlı otonom aracı: IMs Concept

16.01.2019
102
Nissan’ın 3D arayüze sahip sanal asistanlı otonom aracı: IMs Concept

Japon vasıta üreticisi Nissan, ABD’de gerçekleştirilen Detroit Araba Fuarı‘nda egzotik bir spor araba çalışması sunuyor. IMs Concept araba dünyasına adeta yeni bir solgun getiriyor. IMs Concept ile Nissan tasarımcıları sportif karakterli, iyi aerodinamiğe sahip fütüristik tasarıma sahip bir araçta geleneksel bir sedana imza attılar. Konsept manuel ve otonom sürüş deneyiminin yanı sıra sanal sürüş deneyimini de vaat ediyor.

Yeni geliştirilen I2V platformu (“Invisible to visible”), hakiki ve sanal dünyayı birbirine bağlayarak normalde görünmez olan şeyleri göstermek için 3D bir arayüz kullanıyor.  Yalnız gezi eden yolcular için üç boyutlu bir avatar şeklinde sanal bir şoför, yolcuya eşlik edebiliyor.

Aracın öteki bir özelliği ise IMs konseptin 2 + 1 + 2″ oturma mimarisine sahip “Premier Koltuk” özelliğine sahip olması. Bu özellik araca daha geniş bir iç tasarım sağlarken, ön koltukların da dönebilmesini sağlıyor. 

Yukarıdaki içeriği dün  YouTube kanalından paylaşan Nissan, video ile merak uyandırmaya çalışmıştı. Japon vasıta üreticisi IMs Concept’in ile oldukça gösterişli ve bir öyle abartılı olduğunu iddia ediyor diyebiliriz.

Konsept kuvvet transfer sistemi, aracın önünde ve peşinde bulunan bir çift elektrik motoruyla çalışan yüksek performanslı dört tekerlekten çekişli (AWD) bir sistem kullanıyor. 483 at gücüne sahip vasıta, tek bir şarjla 600 km’den artı  menzil sunuyor.

Aracın, öbür sürüş koşullarına uyum karşılayan gelişmiş bir hava süspansiyonu doğru, IMs Concept ipeksi, yumuşak bir sürüş kalitesine ve düz viraj alma özelliğine sahip olduğu belirtiliyor.

nissan Otonom

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved