Kişisel Web Blog

Netflix’in Beren Saat’li orijinal dizisi, Göbeklitepe üzerine fantastik bir yapım olacak

17.01.2019
124
Netflix’in Beren Saat’li orijinal dizisi, Göbeklitepe üzerine fantastik bir yapım olacak

Yaklaşık iki ay önce, Netflix Türkiye‘nin Hakan: Muhafız‘dan, nam-ı diğer The Protector’dan sonraki ikinci orijinal içeriği için Beren Saat’le anlaştığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Derhal de Netflix’ten resmi talimat gelmemiş olsa da dizinin detayları yavaşça ortaya çıkmaya başlıyor.

Milliyet’ten Sina Koloğlu’nun haberine kadar Beren Saat’i başrolde izleyeceğimiz yapım, Göbeklitepe’nin tarihi üstüne şahane bir hikayeyi anlatacak. Diziyi Hakan: Muhafız’ı da çeken O3 Medya‘nın oluşturacağı söyleniyor. Senaryoyu ise Aşk Tesadüfleri Sever ve Vatanım Sensin yapımlarından tanıdığımız Nuran Kâinat Şit‘in yazacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Dünyanın birincil tapınağı olan ve Şanlıurfa’da bulunan Göbeklitepe’nin hikayesinin nasıl olacağı ise çoktan merak konusu haline geldi.

Dizinin öteki detaylarının ise hiçbir şekilde açıklanmadığını belirtelim. Ne Beren Saat dışındaki oyuncular, ne de çekimlerin ne süre başlayacağı ve dizinin ne süre yayınlanacağı belli. Ancak konuyu ve Hakan: Muhafız’ın getirdiği sesi düşündüğümüzde ortaya çıkacak yapımı heyecanla beklediğimizi söyleyebiliriz.

Netflix, Hakan: Muhafız’da da benzer bir yol izlemiş ve Osmanlı tarihi ile İstanbul’a odaklanmıştı. Biz de Hakan: Muhafız’ı detaylı bir şekilde ele aldığımız yazımızda Hakan: Muhafız’ın Netflix Türkiye’ye mi, Türkiye’nin Netflix’e mi hediyesi olduğu konusuna değinmiştik. İkinci orijinal yapımda da bir tarihin anlatılıyor olması ikinci olasılığı daha da kuvvetlendiriyor gibi.

Beren Saat’li Netflix Türkiye orijinal içeriği ile ilgili ayrıntı geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Beren Saat Göbeklitepe Hakan: Muhafız Netflix

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved