Kişisel Web Blog

Netflix içerikleri Instagram Hikayeler’de paylaşıma açıldı

23.01.2019
108
Netflix içerikleri Instagram Hikayeler’de paylaşıma açıldı
Netflix içerikleri Instagram Hikayeler’de paylaşıma açıldı

Yakın zamanda izlenme sayısıyla internette Bird Box rüzgarı estiren, sosyal ağlarda kullanıcıları Banderstanch tarzı içerikler oluşturmaya iten Netflix, yeni özelliğiyle birlikte Instagram’da kendinden bahsettirmeye devam edecek. Instagram Hikayeler entegrasyonunu yayına alan şirket, izleyicilerin sosyal ağlarda paylaşım yapmasını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Birincil etapta iOS kullanıcılarına açılacak olan bu nitelik tamamen izleyiciler Netflix mobil uygulaması üzerinden gözde filmlerini ve programlarını Instagram Hikayelerde paylaşabilecek.

Bu yeni nitelik, içeriğin özel görselini Instagram Hikayeler’e ekleyecek ve 24 saat baştan başa görünür olacak. Hikaye’ye anket ya da soru çıkartması gibi Instagram’da sıkça kullanılan özellikler de eklenebilecek.Eğer iPhonelarında Netflix uygulaması bulunduran Kullanıcılar ise Hikayeler’de “Netflix’te izle” linkini görebilecek. Böylece linke tıklayarak Netflix uygulamasında içeriğin sayfasına gidebilecekler.

Doğrusu daha önce de Netflix uygulaması üzerinden sosyal ağlarda paylaşım yapmanız mümkündü. Ama Netflix’in şimdiye kadar kullanıcılarına sunduğu deneyim iOS’un share sheet fonksiyonundan faydalanıyordu. Bu yeni paylaşım özelliğiyse aracısız olarak Netflix uygulamasının bir parçası.

Netflix uygulaması üzerinden “paylaş” düğmesine bastıktan sonra ilk önce WhatsApp, Messages, Messenger, Twitter ve Line olmak üzere bir fazla farklı seçenekle karşılaşıyorsunuz. Instagram Hikayeler’in de seçenekler arasında yerini yeni aldığını belirtelim.

Geçtiğimiz sene Facebook’un üçüncü parti uygulamalara Instagram Hikayeler’de paylaşım izni vermesi baştan sona hayata geçen bu özellik, Spotify ve Soundcloud tarafından da seçim ediliyor. Kullanıcıların ekran görüntüsü paylaşmak yerine içeriklere doğrudan link verebildiği bu format bununla birlikte markalar için dönüşümü ve etkileşimi artırmanın etkin bir yolu olarak öne çıkıyor. Netflix’te ise içeriklerin görsellerinin yanı sıra teaser veya sloganları da paylaşılabiliyor.

HBO yerine Fortnite’ı kendine karşı taraf olarak gören Netflix bu özellik sayesinde bir nevi wom pazarlama tekniğiyle gençler arasındaki görünürlüğünü arttırabilir. Netflix nitelik hakkında yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

Üyelerimiz için saplantı haline Netflix içeriklerini paylaşmalarını ve izleyecekleri yeni içerikleri keşfetmelerini kolaylaştırmak için defalarca yeni yollar arıyoruz.

iOS cihazlar için bugüne yayına alınan Instagram Hikayeler entegrasyonu dünyanın her yerindeki Netflix kullanıcılarına açıldı. Entegrasyonun Android versiyonu üzerinde ise incelemeler devam ediyor.

Instagram hikayeler Netflix

Favorilere Ekle

Материалы по теме:

Netflix’e nisan ayında gelecek bütün içerikler
Dünya genelinde milyonlarca abone sayısına sahip online yayın platformu Netflix, her geçen hafta yayınlarını güncelleyerek yeni içerikler ekliyor. Eğer siz de Netflix'te bulunan film, ...
Black Mirror’ın 3 gün sonra yayınlanacak 5 saatlik filminde, hikayeyi izleyici belirleyecek
Yaklaşık bir yıldır heyecanla beklediğimiz o an geldi, çattı. Black Mirror‘ın yeni sezonuna dair birincil meslek 28 Aralık Cuma günü yayınlanacak. Oysa en bitmiş ...
Hikayeyi izleyicinin belirleyeceği Black Mirror’ın 5 saatlik interaktif filminin fragmanı yayınlandı
Black Mirror‘ın 5 saatlik interaktif filminin 28 Aralık'ta yayınlanacağı bilgisini ve bölüme dair genel bilgileri taşıyan bir yazıyı geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Bugün de ...
Netflix analistleri, platformun ve dijital yayıncılığın geleceği ile ilgili soruları yanıtladı
Netflix, UBS'in platformun yükselişi ile ilgili yorumunu takiben üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Firmanın analistleri de bu yükselişin peşinde, Netflix'i ve dijital yayıncılığın ...
Netflix Türkiye’nin ilk orijinal içeriği Hakan: Muhafız, The New York Times’da!
Geçtiğimiz günlerde, Netflix Türkiye'nin ilk orijinal içeriği Hakan: Muhafız hakkındaki ayrıntılı bir çözümleme yazısını sizlerle paylaşmıştık. Niçin beğendiğimizi ve niçin beğenmediğimizi uzun maddeler halinde ...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved