Kişisel Web Blog

Netflix, “Bird Box Challenge” yüzünden kullanıcılarından özür diledi

03.01.2019
130
Netflix, “Bird Box Challenge” yüzünden kullanıcılarından özür diledi

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Netflix orijinal filmi Bird Box‘ın 45 milyondan fazla kişi kadar izlendiği haberini sizlerle paylaşmıştık. Post apokaliptik bir dönemde geçen ve asıl karakterlerin korkutucu bir dış güçten gözlerini bağlayarak kaçmaya çalıştığı Bird Box’la ilgili garip bir challenge şu anda tüm sosyal ağ hesaplarını sarmış durumda.

Filmdeki asıl karakterler, görüldüğü takdirde insanların kendilerini öldürmesine niçin olan şeytanca canavarlara karşısında kendilerini korumak için göz bağları takmak ve bir nehirde gezmek zorunda kalıyor. Oysa hiçbir şey göremedikleri için bu seyahat daha zorlu bir ışık halkası geliyor. Bird Box’ı izleyen birçok birey de tıpatıp filmdeki karakterler gibi gözlerini bağlayıp o şekilde gezmeye ve gündelik işlerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bird Box etkisinden nedeniyle derhal, dünyanın çoğu kentinde, sokaklarda, evlerde gözleri tabi bir şekilde yürümeye çalışan ve bir yerlere çarpan insanları bakmak mümkün.

Can’t believe I have to say this, etap: PLEASE DO ANEKDOT HURT YOURSELVES WITH THIS BIRD BOX CHALLENGE. We don’t know how this started, and we appreciate the love, but Zirve and Girl have just one wish for 2019 and it is that you not end up in the hospital due to memes.

— Netflix DÜŞÜNCE (@netflix) January 2, 2019

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved