Kişisel Web Blog

Netflix, Bandersnatch’in başarısından sonra daha fazla interaktif içerik üreteceğini açıkladı

18.01.2019
90
Netflix, Bandersnatch’in başarısından sonra daha fazla interaktif içerik üreteceğini açıkladı

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Black Mirror‘ın interaktif filmi Bandersnatch, birçok kesimin dikkatini çekmeyi başardı. Yapımı kimileri beğenirken, kimileri de epeyce yetkisiz kaldığını söyledi. Ancak Netflix, gelen olumlu yorumlardan etkilenmiş olacak fakat Bandersnatch gibi birçok interaktif yapımın yolda olduğu bilgisini paylaştı.

Netflix’in baş mahsul sorumlusu Greg Peters, şirketin dördüncü çeyrek gelir raporunu izleyen günlerde blog postu üzerinden yaptığı açıklamada, interaktif formatı keşfetmeye başlarken bu etkileşimli şovlardan daha fazlasını yapacaklarını belirtti.  Bandersnatch, nominal olarak takriben 90 dakika uzunluğunda. Fakat izleyiciler filmin sonucunu, yol baştan başa farklı alternatifler seçerek belirleyebiliyorlar. Netflix’in içerik sorumlusu Ted Sarandos da gösterinin yaratıcıları için beş saatlik video üretti ve izleyicilere hikayeyi deneyimlemenin sayısız yolu olduğunu söyledi.

Netflix interaktif içerik konusunda heyecanlı olduğunu söylüyor. Şirket yetkilileri, bir “Bandersnatch” yaratmanın yoğun ve zorlu bir süreç olduğunu belirtti. Şirket yetkilileri, Netflix’in, bölümü daha basit idare edilir ışık halkası getirmek için “Branch Manager” oluşturduğunu ve hissedarlara bununla ilgili yorumlama yaptıklarını söyledi. Yetkililer, şirketin Branch Manager’ının gelecek bölümlerin üretilmesinde tayin alacağını belirtti. Fakat yeni yapımların ne vakit karşımıza çıkacağına dair bir veri hemen şimdi mevcut değil.

Son olarak; Netflix’in dördüncü çeyrek sonuçlarını da açıkladığını da hatırlatalım. Ücretli abonelerde sağlam bir yükseliş bildirmesine karşın, şirketin geliri Wall Street’in beklentilerine ve kendi tahminlerine kadar utanç verici oldu. Haberlere tarafından Netflix’in hissesinin yüzde 4 düştüğünü belirtelim.

Bandersnatch Black Mirror interaktif Netflix

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved