Kişisel Web Blog

Netflix, akıllı indirme özelliğini iOS’a taşıdı

08.02.2019
127
Netflix, akıllı indirme özelliğini iOS’a taşıdı

Netflix“in  smart downloads (zeki indirme) özelliğini Android sistematik aygıt kullanıcılarına sunmasının arkasında 1,5 sene geçti. Şirket, özelliğin acilen de iOS işletim sistemine sahip cihazlara geldiğini açıkladı.7 Şubat’ta iOS kullacıları ile buluşan nitelik ile Netflix kullanıcıları izledikleri her serinin bir sonraki bölümünü otomatik olarak indirebiliyor.

Wi-Fi’ye yan yeniden yapılan otomatik indirme işleminin avantajları ve dezavantajları olduğunu hatırlatalım. Zira uygulamaya düşen her yeni bölüm, bir önceki bölümün otomatik olarak silinmesine vesile oluyor. Örneğin, 1. sezondaki  birincil üç bölümü indiren kullanıcı, benzer sezonda 4. bölümü indirdiğinde 1. bölüm otomatik olarak siliniyor.

Netflix, bu nitelik ile eski dosyaları defalarca gözden geçirme ve silme zahmetinden kurtararak kullanıcılara bir menfaat sağladığını belirtiyor. Netflix’in paylaştığı öteki bir neden ise kullanıcıların bir sonraki bölümü daha hızlı izlemeye başlamalarını sağlayabilmeleri.

Oysa zaten kullanıcıların çok artı birim indirmesi durumunda, Netflix bir hata görüntülüyor ve indirmeye izin vermeyi reddediyor. Bu özellik, kullanıcıların potansiyel olarak maksimum indirme seviyesine erişmekten kaçınmalarını sağlıyor.

Son olarak, özelliği devre dışı bırakarak indirdiğiniz bölümleri cihazınızda koruyabileceğinizi hatırlatalım.

akıllı indirme iOS Netflix smart downloads

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved