Kişisel Web Blog

“Mutlu haber” kaynağı Pozy.org 2018 verilerini paylaştı

12.02.2019
123
“Mutlu haber” kaynağı Pozy.org 2018 verilerini paylaştı
“Mutlu haber” kaynağı Pozy.org 2018 verilerini paylaştı

Geliştirdikleri “mutlu haber süzgeci” ile okuyucularına sadece iyi gelişmeleri sunan bir servis olan Pozy.org, 2018 yılına dair verilerini bir infografik ile paylaştı. Toplamda 182 bin 216 haberi inceleyen Pozy.org, okuyucularını toplamda 1997 haber ile buluşturdu.

Kolay bir çalışma mantığına sahip olan Pozy, entegre olduğu haber kaynaklarından çektiği içerikleri, geliştirdiği duygu analizi motorundan geçirip her bir içeriği puanlayarak evvelden belirlenen eşik değerinin üstündeki haberleri okuyucusu ile buluşturuyor.

Hayat ve Gündem kategorileri ön planda

İçerikler, doğal dil işleme tabanlı duygu analizi motorunun Türkçe’ye uyarlanmış bir takım özel filtrelerinden geçirilerek derecelendiriyor. Eşik değerini aşan haberler Pozy elçileri kadar özenle incelenerek yayına alınıyor. Paylaşılan bilgilere kadar Pozy’nin okuyucuları ile buluşturduğu haberlere baktığımızda en fazla Yaşam, Gündem, Kültür / Sanat, Eğitim ve Teknoloji konularında haberler ön plana çıkıyor.

Keza Android ayrıca de iOS platformlarında uygula desteğine de sahip olan Pozy, “Neşe” isimli versiyonu ile yeni bir arayüze de kavuştu. Kendisini sosyal girişim olarak konumlandıran Pozy’nin 2019 yol haritasında birçok kayda değer özelliğini yayına alacağını duyurduğunu da belirtelim. Dilerseniz Pozy uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Pozy

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved