Kişisel Web Blog

Mobilyaları sanal ortamda yerleştirmenizi sağlayan Amazon Showroom açıldı

07.01.2019
131
Mobilyaları sanal ortamda yerleştirmenizi sağlayan Amazon Showroom açıldı
Mobilyaları sanal ortamda yerleştirmenizi sağlayan Amazon Showroom açıldı

E-ticaret devi Amazon‘un mobilyalar için pazar yeri hizmeti diyebileceğimiz platformu Amazon Sergi Salonu açıldı. Platformun resmi olarak açılışının gerçekleşmediğini, fakat mobil tatbik ve web sitesinde kullanılabildiğini belirtelim.

Amazon, takriben bir sene önce Rivet ve Stone & Beam adlı özel mobilya markalarını tanıtmıştı. Geçtiğimiz sonbaharda ise Pinterest yarı bir dilekçe olan Scout ile sanal ortamda mobilya alışverişini kolaylaştırmayı hedefleyene Amazon, yeni platformu ile bu hedefini bir adım öne taşıyor. Amazon, mobilyalarınızı sanal bir oturma odasına yerleştirmenize, dekoru kişiselleştirmenize, arkasından görünüşe bakmanıza ihtimal tanıyan görsel bir tasarım aracı olan Amazon Sergi Salonu’u resmi olarak olmasa bile kullanıma açtı.

Amazon Sergi Salonu, ekstra bir web sitesi olarak hizmet vermiyor. Onun yerine Amazon.com sitesine girip Accounts & Lists kısmından Explore Sergi Salonu‘a tıklamanız tatmin edici oluyor. Akabinde karşınıza sanal ortamda bir salon çıkıyor. İsterseniz salonun duvar ve parke renklerini değiştirebildiğiniz gibi alt tarafta fiyatlarıyla birlikte listelenen koltuk ve halıları değiştirmeniz olası oluyor. Seçimlerinizi yaptıktan sonradan ise seçtiğiniz eşyalar otomatik olarak sepetinize ekleniyor. Satın almak istemediklerinizi ise sepetten çıkarabiliyorsunuz. Tercih yapabildiğiniz mobilyalar aralarında bilhassa Amazon’un kendi markaları yer alıyor. Halı ve koltukların yanında öteki ürünleri de kendi tercihinize tarafından değiştirebiliyorsunuz.

Amazon’un yeni özelliği şu an için sadece salon bazında etkinlik gösteriyor, fakat yetkililer yakın zamanda evin öteki bölümlerinde de kişisel tasarım yapmanın olası olacağını belirtiyor. Eylül ayında ülkemizde de faaliyet göstermeye başlayan Amazon’un yeni özelliği, şu an için Amazon.com.tr‘de bulunmuyor.

Amazon Sergi Salonu’un devlete ait açılışının ne süre yapılacağı ise hemen şimdi belli yok.

Amazon Amazon Sergi Salonu

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved