Kişisel Web Blog

MMA Türkiye’nin yeni başkanı Handem Çelenkler oldu

25.01.2019
154
MMA Türkiye’nin yeni başkanı Handem Çelenkler oldu

MMA (Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye, 2019 – 2020 döneminde ödev yapacak yeni yönetim kurulunu belirledi. Türkiye mobil pazarlama sektörünün çatı yapılanması özelliği içeren MMA Türkiye’de Idare Heyeti Başkanı görevini Unilever Çamaşır Bakım Ürünleri Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler devraldı. Bir önceki dönem başkanlığı yürüten Garanti Bankası Tüzel Dijital Çözümler Direktörü Işık İlhan ise Onursal Başkan olarak devir yapacak ve yönetim kurulunda yer almaya devam edecek.

Handem Çelenkler

Başlıca odak alanını “Mobil Değişim” ve bu dönüşümde “Pazarlamanın Geleceği” olarak belirleyen MMA Türkiye, 2019 yılı faaliyetlerine Araştırma ve Ölçümleme, Eğitim, Pazarlama ve Aza İlişkileri olarak 4 komite ile devam edecek. Öteki yana, Idare Heyeti’nun kararıyla yeni etkinlikler için de farklı egzersiz komitelerinin oluşturulması planlanıyor.

MMA Türkiye Idare Heyeti’nu yaratıcı diğer isimler ise şöyle:

Afşin Avcı (Idareci Müşterek, Good Ad Lab), Aras Şenyüz (COO, Netmarble), Aycan Gömeç Kabatepe, Ayşegül Aydoğan, Aytek Açık (Satmak Gen. Md. Yrd., Onedio), Bahar Örücü Atay (Perakende Bankacılık ve Pazarlama Birim Direktörü, Iş Bankası), Banu Barbarosoğlu (Reklam Satmak Gen. Md. Yrd., Sahibinden), Berk Peksuz (Dijital Medya Yöneticisi, Cereyan Medya), Burak Kargın (Iş Geliştirme Direktörü, App Samurai), Burak Yılmaz (CEO, Genart Medya), Emre Gönül (CRO, AdColony Türkiye), Ender Özcan (Satmak Yöneticisi – MENA, Adjust), Erdem Tolon (Gen. Md. Yrd., Kantar Medya), Erman Ünal (Kurucu Karşılıklı, Ad Venture), Evre Peştereli (Etkileşim Direktörü, Mindshare), Âlem Ünal (VP Dijital Medya, Fox Networks Group), Fırat Ertem (Kurucu Karşılıklı, Mr. Lama), Gökçen Kermooğlu (Medya Planlama ve Satınalma Yöneticisi, Doğuş Herif Sistemleri), Dinç Bestan (Idareci Müşterek, Neodigital), Levent Kasapoğlu (Dijital Direktör, Mediacom), Mesut Şefizade (Dijital Direktör, GroupM), Metin Güleç (Reklam Grup Başkanı, Demirören Medya), Oktay Kalem (VP, Dijital Pazarlama & Satmak, Akbank), Özge Bakırçalı (Marka Yönetimi Müdürü, Yapı Kredi Bankası), Neşe Yazıcıoğlu (Ajans Meslek Yöneticisi, Google), Serkan Tavşanoğlu (Ajans Ortağı, Facebook), Tuğçe Erul (Pazarlama ve Meslek Geliştirme Direktörü, Hopi), Tuncay Tütek (Kurucu Müşterek, Getir), Turancan Salur (Kurucu Müşterek, BiTaksi), Zehra Öney (Kurucu CEO, 360+ Media Interactive)

2018’de mobil pazarlama 1,5 milyar TL’ye yaklaştı

Ülkemizde mobil pazarlama yatırımları, 2018 birincil yarısında, 681,67 milyon TL olarak gerçekleşmişti. 2018 büyüklüğünün 1,3 – 1,4 milyar TL’ye ulaşması ve çift haneli büyümenin 2019 yılında da devam etmesi öngörülen mobil pazarlamanın çatı yapılanması olarak kabul gören MMA Türkiye, bankacılık, tüketici ürünleri, teknoloji, reklamcılık, medya gibi sektörlerin öncü kuruluşlarıyla geniş ve yetkin bir temsilcilik yelpazesi oluşturuyor. MMA Türkiye, 2009 yılından bu yana bu alanda küresel data birikimini ülkemize taşıyor; 100’e yakın üyesiyle mobilin gelişimine katkı maddesi sağlıyor.

 

handem çelenkler MMA Türkiye

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved