Kişisel Web Blog

Mitsubishi fintech girişimleri için 185 milyon dolarlık yeni fon duyurdu

11.01.2019
119
Mitsubishi fintech girişimleri için 185 milyon dolarlık yeni fon duyurdu

Japonya’da etkinlik belirten ve bankacılık sektörünün kayda değer markalarından birisi olan MUFG öteki adıyla Mitsubishi UFJ Financial Group, fintech girişimlerine yatırım kararı aldı.

Hali hazırda kredi hacimleri yüksek olan ve Japonya’da ciddi bir pazar payına sahip olan MUFG yeni fintech girişimlerinin de desteğiyle büyümeyi hedefliyor. Bilhassa ödeme servisleri alanından fintech girişimleriyle ilgilenecekleri belirten MUFG, oluşturacağı yatırımları yalnızca kendisi ülkesi Japonya ile de sınırlandırmıyor. Yapılan açıklamaya göre MUFG özellikle ABD ve Güneydoğu Asya’da faaliyet bildiren fintech girişimlerine de fon sağlamak arkasından.

MUFG tarafından açıklanan fon gelecek 10 sene içerisinde kullanılmak üzere tayin edilmiş durumda. Kısacası MUFG bu önemli yatırım miktarını epeyce uzun bir vadede harcayacak. Yatırımın takriben yüzde 30 ile yüzde 40’ının ise yalnızca Japon fintech girişimlerine ayrılacak. Kısacası her ne kadar şirket ABD ve Güneydoğu Asya’ya duyduğu ilgiyi gizlemese de ayrılan fonun büyük bir kısmı Japon fintech girişimleri için kullanılacak.

Fonun yönetimi için bir üstteki düzey idareci atanacak ve yaklaşık 30 şahsiyet bir ekibin fonu yönetmek için çalışmaya başlayacağı bilgisi aktarılıyor. Bu da Mitsubishi’nin bu işi ne değin ciddiye aldığını ve tıpatıp bir VC şirketi gibi kendi içinde bir yapı oluşturacağının sinyallerini veriyor.

Mitsubishi Mitsubishi UFJ Financial Group MUFG

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved