Kişisel Web Blog

Menü ve sipariş yönetimi uygulaması FineDine, Hande Enes’ten yatırım aldı

04.01.2019
142
Menü ve sipariş yönetimi uygulaması FineDine, Hande Enes’ten yatırım aldı

Geçtiğimiz aylarda Fırat İşbecer‘den ve 500 Istanbul’dan yatırım alan yemek listesi ve sipariş yönetimi uygulaması FineDine, Hande Enes‘ten yatırım aldı. FineDine’ın aldığı yatırımın miktarı açıklanmazken, yatırım öncesi değerlemenin ise 4 milyon dolar olduğu belirtildi.

Restoranlar için veriye dayalı tablet mönü ve sipariş yönetimi platformu olarak hizmet veren FineDine, tıpatıp StructionSite gibi 500 Startups‘ın Batch 23 programına katılan girişimlerden. ​Adil Burak Kılıç ve Duygu Kutluoğlu tarafından kurulan FineDine, yemek deneyimini dijitalleştirerek, restoranların satışını ve tip memnuniyetini arttırmaya tezgâhtar olan SaaS bir lokanta yönetim platformu olarak faaliyet gösteriyor.

FineDine ile restoranlar menülerini, 34 dilde, ürün görselleri, videoları ve lezzetli direktifler ile göstererek dijital tablet menülerde sunuyor. FineDine, tablet menü uygulaması üzerinden verilen tüm siparişleri derhal mutfağa göndererek verimliliği arttırır ve siparişte hata payını en üye indirgemeyi hedefliyor. Hem restoranlara geri bildirim ve alıcı verisi birleştirme imkanı sağlıyor.

FineDine 52 ülkede, aralarında Raffles, Shangri-La, Hilton ve Hard Rock Hotel gibi dünya markalarının restoranlarının da bulunduğu bine yakın işletmede kullanılıyor. Bu yatırım ile Orta Doğu pazarındaki pozisyonunu güçlendirmeyi planlayan FinDine, aynı zamanda Asya pazarında da büyümeyi hedefliyor.

FineDine Hande Enes

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved