Kişisel Web Blog

Mark Zuckerberg’in yeni PR hamlesi geleceği konuşmak

09.01.2019
111
Mark Zuckerberg’in yeni PR hamlesi geleceği konuşmak

Her yıl olduğu gibi bu sene de yeni yıl planlarını açıklayan Zuckerberg, geçtiğimiz yıl açıkladığı Facebook’u düzeltmek hedefini bir anlamda yerine getirdiğini açıklama etti. Paylaştığı Facebook gönderisinde 2019 hedefini detaylandıran Zuckerberg, liderlerle ve uzmanlarla geleceğe dair herkese açık sohbetler gerçekleştireceğini belirtti.

Every year I take on a personal challenge to learn something new. I’ve built an AI for my home, run 365 miles, visited…

Gepostet von Mark Zuckerberg am Dienstag, 8. Januar 2019

Zuckerberg’in bu açıklaması birkaç ay önce basına yansıyan Zuckerberg ve Sandberg’in şirketle ilgili sorunları PR taktikleriyle çözmesini hatırlatıyor. Paylaşımında gelecekle ilgili sorulara dikkat çeken Zuckerberg, teknolojinin insanlara verdiği sesten, şifreleme ile otoritenin özerkleştirilmesinden, internetin toplumsal doku üzerindeki etkisinden, suni akıl ve istihdam kaygısından bahsetti.

Zuckerberg’in gelecekle ilgili tartışmalarda sık sık yer bulan ve hafıza ayrılıklarıyla tarafları ikiye bölen bu konulara değinmesinin popülist bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. Görünen o ama; küresel toplumun hali hazırda tartışmakta olduğu konuların merkezine kendini oturtmayı planlayan Zuckerberg, tekrar platformdaki sorunlara odaklanmak yerine gündem değiştirmeyi tercih ediyor.

İngiliz parlementosunun sorularını yanıtsız bırakan Zuckerberg’in, yıl her tarafında yaşadığı skandallarla gündemden düşmeyen Facebook ile ilgili fikirleri ise bütün olarak şöyle:

Geçtiğimiz sene bütün zamanımı seçimler, söylev, mahremiyet ve sosyal rahat özelindeki önemli problemleri belirlemeye odaklanmaya adadım. Bu sorunlara odaklanıldığı için Facebook artık bir kaç sene önceki halinden çok daha öbür. Bu sorunlar karışık ve önümüzdeki yıllarda da bu sorunlara odaklanmaya devam edeceğiz.

Zuckerberg’i bu yılki hedefinde yer almasa da önümüzdeki yıllarda da bu sorunlara odaklanılacak olması gerçekten iyi bir haber. Zira bu sene gündeme gelen emniyet ve mahremiyet skandallarını düşünürsek sosyal ağın kat etmesi gereken çok daha artı yol olduğunu bildirmek olası.

Facebook CEO’sunu liderlerle ve uzmanlarla gerçekleştireceği gelecek temalı sohbetleri izlemek isteyenlerin, Zuckerberg’in Facebook ve Instagram hesaplarını takip etmesi tatmin edici.

Facebook Mark Zuckerberg

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved