Kişisel Web Blog

Marc Andreessen: VR, AR’dan 1000 kat daha büyük olacak

07.01.2019
109
Marc Andreessen: VR, AR’dan 1000 kat daha büyük olacak
Marc Andreessen: VR, AR’dan 1000 kat daha büyük olacak

Teknoloji dünyasının kayda değer isimlerinden Amerikalı girişimci, yatırımcı ve yazılım mühendisi  Marc Andreessen, sanal gerçekliğin (VR) geleceği hakkında açıklama yaptı. Hazırladığı podcastte düşüncelerini paylaşan Ansreessen, kavga yaratabilecek konulara parmak bastı.

Marc Andreessen, çoğu uzmanın görüşünün tersine VR’ı, geleceğin aracı olarak gördüğünü açıkladı. Ihtilaflı ifadesi, her zamane günlük yaşamı kayda değer ölçüde kolaylaştıran artırılmış gerçekliğin (AR) yararlarına odaklanan çoğu teknik uzmanın görüşü ile çelişiyor.

Andreessen’e tarafından, VR’ın geleceği, AR’ın geleceğinden 1000 kat daha büyük olacak. Bu ifadenin nedeni, esasen eğlence faktöründe ve reel dünyadan kopma eğiliminin artması olarak görülüyor. Bu yüzden çoğu insanın hayat ortamının çok heyecan verici olmadığı iddiasını ortaya koyuyor. Andreessen, bunlardan kurtulmak için büyük bir güdü var. Sonuçta, bu açlık, dijital nesnelerin gerçek dünyaya yerleştirilmesine müsade veren AR’nin yarattığı hislerden daha ağır basılacağına yönelik bir düşünce egemen.

“Dünya halkının yalnızca% 0,1 ila 1’inin sabahları uyandıkları bir ortamda yaşadıklarını ve ‘Vay, burada görülecek fazla ilginç şeyler var’ diye düşündükleri görüşündeyim. Birçok insan böyle yerlerde yaşamıyor. … Buna göre, VR’de yaratabileceğimiz ortamlar maddi benzerlerinden fazla daha ilginç olacak.”

Kesinlikle, AR‘yi geleceğin olağanüstü bir potansiyeli olan kayda değer bir teknoloji olarak görüyor. Ortaya çıkan fırsatlar, keza meslek keza de davet için adamakıllı devrim yaratabilir.

AR Marc Andreessen VR

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved