Kişisel Web Blog

Lime, İsviçre’deki e-scooter operasyonlarını durduruyor

14.01.2019
111
Lime, İsviçre’deki e-scooter operasyonlarını durduruyor

Bisiklet ve elektrikli scooter’ları ile kentsel taşımacılığı mikro boyutlara ulaştıran Lime bugünlerde şiddet günler geçiyor. Geçtiğimiz sene İsviçre’deki scooter operasyonlarına başlayan ABD merkezli girişim, scooterlarını ülke sokaklarından geçici olarak toplayacağını açıkladı.

Lime’ın aldığı kararın ardındaki ülkede yaşanan e-scooter kazaları olduğunu paylaşalım. Operasyonları geçici olarak askıya alma kararı, scooterların yazılım kaynaklı hatalar vermesi nedeni ile verildi. Sürüş sırasında kendi kendine bir anda fren yaparak duran scooterlar yaralanmalara neden oldu.

Izah Etme yapan Lime sözcüsü Balzan Roman, “ Zürih ve Basel’deki tüm e-scooter’ları toplamaya yönelik tedbir amaçlı acele bir karar aldık. Her bir cihazı ve yazılımı deneme etme sürecindeyiz.” dedi.

Ülkede takriben 500 scooterı olan Lime, ilgiyi artmak için İsviçre’deki meraklılarına 15 dakikalık bedava sürüş deneyimi sunuyor. Lime scooterlarının hızı saatte yaklaşık 27 kilometreyi bulabiliyor.

2017’de kurulan girişimi bugüne değin Fifth Wall, Rainbow Technologies, Atomica gibi yatırım şirketlerinin desteğini aldı. Crunchbase’e göre girişim takriben iki yılda 455 milyon dolar yatırım aldı.

e-scooter İsviçre Lime

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved