Kişisel Web Blog

Lansmanı Webrazzi Summit’te yapılan Maxi 1,7 milyon kullanıcıya ulaştı

05.02.2019
100
Lansmanı Webrazzi Summit’te yapılan Maxi 1,7 milyon kullanıcıya ulaştı
Lansmanı Webrazzi Summit’te yapılan Maxi 1,7 milyon kullanıcıya ulaştı

Meslek Bankası’nın, suni akıl teknolojisine dayalı ve bununla birlikte doğal dil işleme yeteneğine sahip kişisel asistanı Maxi uygulamasın Webrazzi Summit 2018’de tanıtıldığını sizlere aktarmıştık. Kasım ayı sonunda İşCep’te kullanıma sunulan Maxi kısa sürede 1,7 milyon İşCep kullanıcısı kadar denendi.

Maximum Mobil uygulaması içinde de hizmet vermeye başlayan Maxi ile Meslek Bankası müşterileri ayrıca konuşarak ayrıca de yazışarak etkileşime geçebiliyor. Andırmak icabında Maxi, tüketim alışkanlıklarına tarafından kullanıcılarına masraf tavsiyesi verebiliyor; harcama geçmişi, işlem detayları, hesap ve kredi kartı bakiye bilgileri gibi bilgilere ulaşarak raporlamalar yapabiliyor. Bunlarla sınırlı kalmayıp kullanıcılarının zahmetsizce para transferi yapmalarını da sağlıyor.

Geleceğin bankacılığının suni zeka teknolojisine dayalı diyalog bankacılığı üzerinden ilerleyeceğini öngördüklerini söyleyen Meslek Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen konuyla ilgili şunları aktardı:

Teknoloji ile kendi iş alanımızı birleştiriyor, tasarladığımız basit, çabuk ve basit çözümler ile müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. Yapay akıl teknolojisi ve bunun bir daha aşağı alanı olan doğal dil işleme teknolojisine olan yatırımlarımız sonucunda, bireysel muavin hizmeti Maxi’yi geçen yılın sonunda hayata geçirmiştik.

ilk olarak İşCep kullanıcılarına sunduğumuz diyalog bankacılığı hizmetimiz Maxi, iki ay gibi kısa bir süre içerisinde 1,7 milyon kullanıcıya ulaştı ve 4 milyon soruya yanıt verdi. Hakiki bir tip temsilcisi ile operasyon yaparmış gibi yaşatılan bu deneyimi Maximum Mobil uygulaması içerisine de entegre ettik. Maxi, yapay zeka teknolojisi baştan sona müşterilerimizin alışkanlıklarını takip ederek öğrendiği yeni şeyler ile kendini aralıksız geliştiriyor.

Müşterilerimiz adına düşünen, bilgilendiren, tavsiyelerde bulunan bir yol arkadaşı oluyor. Bugün İşCep ve Maximum Mobil uygulamaları içerisinde Maxi bireylerin günlük hayatındaki yeni irtibat araçları ne ise onların içerisinde de gövde bulacak. Maxi’yi konut asistanlarıyla da entegre etmeyi planlıyoruz.

Maxi Türkiye Iş Bankası

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved