Kişisel Web Blog

Kripto para borsası Coinbase, San Francisco merkezli Blockspring’i satın aldı

17.01.2019
106
Kripto para borsası Coinbase, San Francisco merkezli Blockspring’i satın aldı
Kripto para borsası Coinbase, San Francisco merkezli Blockspring’i satın aldı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve geçtiğimiz yılın sonunda, aldığı 300 milyon dolar yatırımla 8 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Coinbase, geliştiricilerin API’lardan veri toplamalarını ve bu verileri işlemelerini karşılayan San Francisco merkezli bir girişim olan Blockspring‘i satın aldı.

Blockspring, sunucusuz bir bilgi işletmesi olarak kurulmuştu. Oysa sonradan şirketlerin API verilerini kullanmalarını sağlayan bir hizmete dönüştü. Bu da bina listesi ve işe alım, pazarlama satış, raporlama ve daha fazlası için depolama yapmaya olasılık saplıyor. Y Combinator hızlandırma programı mezunu olan Blockspring’in fiyatlandırması ise aylık 29 dolardan başlıyor. Teşebbüs binlerce şirketle çalıştığını belirtiyor, fakat tam sayıyı paylaşmıyor.

Blockspring, Coinbase yatırımcısı olan SV Angel ile A16z‘in de arasında bulunduğu bir grup yatırımcıdan 3,5 milyon dolarlık yatırım almıştı. Bahsi geçen yatırımcıların Coinbase’in Blockspring’i satın almasında etkili rol oynadığını bildirmek muhtemel duruyor. Satın almanın sonucu olarak bütün Blockspring ekibi Coinbase’e katılacak fakat kendi mevcut ürünlerini ”her zaman olduğu gibi yeni ve mevcut müşterilere” sunmaya da devam edecekler. Blockspring’in CEO’su Paul Katsen, Coinbase satın alması ile birlikte hedeflerini Coinbase çalışanları ile çok daha ileriye taşıyabileceklerini açıklıyor.

Coinbase’in şirketleri satın almanın yanı sıra, erken dönem odaklı Focus Coinbase Ventures fonu yoluyla da yatırım yaptığını da hatırlatalım. Kripto para dünyasında ciddi dalgalanmalar yaşanırken böyle bir haberin kripto para takipçilerini sevindireceğini söyleyebiliriz.

Blockspring Coinbase

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved