Kişisel Web Blog

Kodlama öğrenmenin eğlenceli yolu: Programming Hub 2.0

23.01.2019
104
Kodlama öğrenmenin eğlenceli yolu: Programming Hub 2.0
Kodlama öğrenmenin eğlenceli yolu: Programming Hub 2.0

Programlama ve kodlama becerisi 21.yüzyıl yetkinliklerinin en önemlilerinden biri. Bu yetkinlik, teknoloji ve yazılım dünyasının gelişmesiyle birlikte her geçen gün daha da tartma kazanıyor. Bu vizyonla beraber birçok çevrimiçi eğitim siteleri ve uygulamalar ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor.

Son zamanlarda radarımıza takılan girişimlerden biri de kodlama öğrenme deneyimini mobil platforma taşıyan Programming Hub 2.0 oldu. Programming Hub, Android ya da iOS işletim sistemine sahip zeki telefonlarınıza yükleyip derhal kodlama öğrenmeye başlayabileceğiniz bir kullanım.

Başta şunu söylemek gerek ancak başvuru arayüzü gerçekte fazla sade ve neşeli. Uygulamayı yüklediğinizde sizi başlangıçta tatbik yararlanma rehberi karşılıyor. Bu rehber bir uçtan bir uca uygulamanın hangi bölümlerden oluştuğunu, profil oluşturmayı ve genel anlamda uygulamayı nasıl kullanabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Daha ardından sizi tatbik içerisinde bulunan kursların listesi karşılıyor. Bu ekranda antre seviyesinden ileri seviye kodlama kurslarına bir fazla kursu görüntüleyebiliyor ve dilediğiniz programlama dilini seçerek kodlama eğitimine başlayabiliyorsunuz.

Platform içerisinde bedava eğitimlerin yanına ücretli eğitimler de bulunuyor. Aylık ₺30,99 ödeyerek kullanım içerisinde profilinizi pro versiyona yükseltip bu eğitimlerden faydalanabiliyorsunuz. Ama birincil aşamada uygulamayı tecrübe etmek ve eğitimlerden faydalanmak için bedava versiyonun gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim. Eğitimler yalnızca okuma ve izleme ile ilerlemiyor. 30’dan pozitif programlama dilini interaktif bir şekilde kodlama egzersizleri ve örnekleri ile deneyimleyerek öğreniyorsunuz. Başarıyla tamamladığınız eğitimlerin sonunda ise tatbik göre e-sertifika ile ödüllendiriliyorsunuz.

Eğer kodlamaya başlatmak ya da varolan bilgilerinizi geliştirmek için standart yöntemlerin dışarıya bir usul arıyorsanız Programming Hub 2.0 uygulamasını deneyebilirsiniz. Uygulamaya Android platformu kullanıyorsanız buradan eğer iOS kullanıcısı iseniz buradan ulaşabilirsiniz.

programlama Programming Hub

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved